Op. Dr. Cem Özlük
Prostat
Prostat nedir ? Belirtileri nelerdir? ,Neden oluşur? , Neden Büyük?, Tedavi yöntemleri nelerdir? gibi bir çok soruyu Op. Dr. Cem Özlük açıklıyor…

Erkek bireylerin sahip olduğu bu organ, idrar kesesinin hemen üst kısmında bulunan üretranın etrafını çeviren yaklaşık olarak 17-22 ağırlığında ki yapıdır.Zaman içerisinde ağırlaşma görülmesi normaldir.40 yaşında ki bir erkek bireyde 40 gr olması normal karşılanmaktadır.
Ülkemizde bu konuda yıkılması gereken birçok tabu vardır.Ayakta veya oturarak işemenin bu rahatsızlığın oluşması üzerinde bir etkisi var mıdır? Ayakta veya oturmanın en ufak bir etkisi yoktur.Buna karşın uzun süreli tutulan idrar, idrar yapımı esnasında mesanenin tam anlamı ile boşalamaması durumuna neden olabilmektedir.

Prostat Neden Büyür?

Erkek üreme sisteminin büyük parçasını oluşturmaktadır.Meninin içine katmış olduğu özel maddeler sayesinde spermin hareket ve kalitesini arttırır.Yaşantının erken adımlarında boyutları 14-24 cm3 arası değişim göstermekte olan bezi- ortalama 40’lı yaşların başında muazzam bir şekilde büyüme gösterirler.
Yaşın daha fazla ilerlemesi ile bu büyüme daha büyük sıkıntı olmaya ve daha da ilerlemeye başlayacaktır.
Ülke geneline bakıldığında 50 yaş üstü erkeklerin %30-40 lık kısmının idrar esnasında sıkıntılar çektikleri görülmektedir.Bu durumun birinci sebebi testesteron hormonuna verilen gereğinden fazla tepkidir.İkincil sebep ise genetik yatkınlıktır.

Prostat konusunda nelere dikkat edilmeli

Genel olarak idrar esnasında mesanenin tam olarak boşalamamasından kaynaklanan bu rahatsızlığı yoğun olarak kış aylarında hastaları rahatsız etmektedir.
Bunun en büyük sebebi vücut ısısında ki düşüş nedeni ile özellikle bel ve alt kısmında üşüme ve buna takiben mesanede hissedilen hafif ağrı hissi hastaları rahatsız etmektedir.Bu gibi durumlarda hastalara önerilebilecek şeyler ; düzenli olarak vücut ısısını arttırabilecek çay,kahve vb. ürünlerdir.

Prostat tedavisi

Özellikle ileri yaşlarda sıkıntı oluşturmaya başlayan bu sorun farklı tedavi yöntemlerine sahiptir.Bu yöntemler ilaç ile tedavi ve cerrahi ameliyat ile gerçekleşmektedir.
Bazı durumlarda çok rahat ve kısa süre içerisinde çözüm verebilen ilaç tedavisi genel olarak %30’luk düşük bir başarı oranına sahiptir.Bu nedenletedavi şekli olarak  yüksek oradan cerrahi operasyon tercih edilir.
İlaç tedavisine oranla muazzam bir başarı oranı göstermekte olan cerrahi işlem ile tedavi yöntemi günümüzün en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasındadır.Cerrahi operasyon ile tedavi yöntemi kendi içerisinde ikiye ayrılır;
Açık prostat ameliyatı Bu rahatsızlığa sahip hastaya vermiş olduğu rahatsızlıklardan ötürü bazı tıbbi merkezlerde bulunan bir yöntemdir.Bu merkezlerde bulunmasına rağmen günümüzde %1′ lik bir tercih edilme oranına sahiptir.
Diğer bir cerrahi operasyon çeşidimiz kapalı prostat ameliyatı
hastanın sorununun ilerlemiş olduğu seviye, yaşı vb. etkenlere göre ortalama 30-60 dakika arası sürmektedir.Kapalı prostat ameliyatı olan bireylerin üzerinde genel anestezi dahi kullanılmasına gerek yoktur.Lokal anestezi bu işlemin yapılabilmesi için yeterli olacaktır.

penis büyütme ameliyatı


Mustafa Keser

Sizi sizden daha çok düşünen bir doktordur.İyi ki bu değerli insanı tanımışım. Teşekkür ederim Op.Dr. Cem Özlük


Alp Yemen

Penis büyütme problemim de bana çok ama çok yardımcı olan doktor Cem Bey’e teşekkürü bir borç bilirim.


Hamza Karagöz

Penis büyütme konusunda kullanmadığım ilaç kalmadı ve anladım ki ameliyat olmak gerekiyormuş.Cem hocaya teşekkür ederim


Hakan Soydancı

İlk defa ameliyat oldum ve o da penis büyütme ameliyatı.Cem Özlük o kadar bilgili ve tecrübeli bir doktor ki şimdi kendimi çok mutlu hissediyorum sayesinde.Çalışma Saatleri

Op. Dr. Cem Özlük’ e ulaşmak için çalışma saatlerini kontrol edebilir ve randevu alabilirsiniz.Randevu Alın

Aşağıda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak Op.Dr. Cem Özlük ‘e ulaşabilirsiniz.


İletişim Numarası

+90 (535) 463 53 33Adres

Atatürk Blv. No:36
Alanya/Antalya

Ayrıntılı Bilgi Edin
Hemen Bilgi Al
Prostat hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için yandaki formu doldurabilirsiniz.Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.