Op. Dr. Cem Özlük
Penil Protez
Penil Protez (Mutluluk Çubuğu) ameliyatları tarafımızca yüksek kalitede, üst seviye donanımlarla ve alanında en kaliteli ve sorunsuz operasyonlara imza atan bu konuda dünyaca tanınmış olan Op. Dr. Cem Özlük ve ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Penil Protez (Mutluluk Çubuğu)

 

Penil protez tedavisi hastaların penislerinin içlerine yerleştirilen bir takım protezlerdir. Bu protezlerle iktidarsızlık yaşayan hastaların eski cinsel yaşamlarına dönmeleri hedeflenmektedir.  Protez yöntemi 1970 ‘lerden beri uygulanmaktadır ve teknolojinin yardımıyla sürekli geliştirilmektedir. Günümüzde tercih edilen 2 tür protez vardır. Sert bükülebilir protez ve şişirilebilir protez.

Sert Bükülebilir Protez ve Kullanımı

Bu protez basit sert bir çubuktur. Hastanın penisinin içine yerleştirilen protez cinsel ilişki sırasında el yardımıyla dikleştirilerek penisin dikliği sağlanır. Cinsel ilişki bittiğinde yine el yardımıyla el ile bükülerek eski haline getirilir. Bu protez maliyeti açısından daha uygun ve ameliyat sonrası enfeksiyon riski taşımasada genital bölgedeki kabarıklık yüzünden daha az tercih edilmektedir. Ayrıca şişirmeli protezi kullanamayacak durumdaki hastalar örneğin karın ameliyatı geçirmiş kişiler yine bu protezi tercih etmektedir.

Şişirilebilir Protez ve Kullanımı

Şişirilebilir protez 3 parçadan oluşmaktadır. Bunlar

  • Penis içine yerleştirilen sentetik 2 adet sentetik balon
  • Sentetik balonları şişirmeye yarayan ve yumurtalıkların arasına gizlenmiş bir pompa
  • Karın içine gizlenmiş içinde tuzlu su bulunan hazne

Penisin kanla dolan kısımlarına yerleştirilen sentetik balonlar pompa yardımıyla haznenin içindeki tuzlu suyla doldurularak penisin ereksiyonu sağlanabilinmektedir. Tedavi olan hasta cinsel ilişkiye başlamadan önce yumurtalıklarına gizlenen pompayla penisini sertleştirir ve hiç bir sıkıntı olmadan yine kendisi istediği sürece cinsel ilişkiye devam edebilir. Cinsel ilişki sonunda penisini el yardımıyla sıkıp aynı zamanda pompayı kullanarak balondaki sıvıyı karnının içinde gizlenmiş hazneye geri göndererek penisi inik hale getirir. .

Penil Protez Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Bu ameliyatta problem ameliyatın kendisi değil sonrasında yapılması gerekenlerdir. Ameliyat sonrasında bu bölgenin temizliğine ve enfeksiyon riskini azaltmak için kullanılacak antibiyotikilerin kullanımına son derece dikkat edilmelidir. İyileşme süreci yaklaşık olarak 2 haftadır. Protezi kullanmanız için yaklaşık 1.5 ay geçmesi gerekmektedir. Ameliyat hastanın durumuna göre 45 – 90 dk arası sürebilmektedir. Ameliyat süresince yine hastanın durumuna göre çeşitli anestezi yöntemleri kullanılabilir. Ameliyat sonrası ciddi bir ağrınız olmamaktadır. Yani 1 gün sonra çalışma hayatınıza ve gündelik işlerinize rahatlıkla dönebilirsiniz. Yinede hastaların 3-4 gün istirihat etmeleri kendileri açısından daha yararlı olacaktır.

Ameliyattan 2 hafta süre geçtikten sonra hastalar tedavi oldukları klinikleri kontrol amaçlı çağrılırlar. Burada tedavisinin nasıl gittiği incelenir ve pompa kullanımı hakkında bilgiler verilir. Herşeyi yolunda giden hasta 6 hafta sonunda proteziyle beraber normal cinsel hayatına dönebilmektedir.

penis büyütme ameliyatı


Mustafa Keser

Sizi sizden daha çok düşünen bir doktordur.İyi ki bu değerli insanı tanımışım. Teşekkür ederim Op.Dr. Cem Özlük


Alp Yemen

Penis büyütme problemim de bana çok ama çok yardımcı olan doktor Cem Bey’e teşekkürü bir borç bilirim.


Hamza Karagöz

Penis büyütme konusunda kullanmadığım ilaç kalmadı ve anladım ki ameliyat olmak gerekiyormuş.Cem hocaya teşekkür ederim


Hakan Soydancı

İlk defa ameliyat oldum ve o da penis büyütme ameliyatı.Cem Özlük o kadar bilgili ve tecrübeli bir doktor ki şimdi kendimi çok mutlu hissediyorum sayesinde.Çalışma Saatleri

Op. Dr. Cem Özlük’ e ulaşmak için çalışma saatlerini kontrol edebilir ve randevu alabilirsiniz.Randevu Alın

Aşağıda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak Op.Dr. Cem Özlük ‘e ulaşabilirsiniz.


İletişim Numarası

+90 (535) 463 53 33Adres

Atatürk Blv. No:36
Alanya/Antalya

Ayrıntılı Bilgi Edin
Hemen Bilgi Al
Penil Protez hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için yandaki formu doldurabilirsiniz.Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.