Penis Pompası İle Penis Büyür Mü?

Birçok erkekte penis normal uzunlukta yer almasına rağmen, gevşek durumda iken size küçük gözükebilir. Eğer penis üzerinde fiziksel ve psikolojik sorun yer alıyorsa penis kalınlaştırma işlemi uygulanabilmektedir.

Günümüzde pek çok erkek internet üzerinden penis büyütme yöntemlerini merak etmekte ve araştırmaktadır. Özellikle penis pompaları günümüzde erkekler tarafından en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Birkaç kullanımdan sonra penisi büyüteceğinizi iddia eden penis pompaları gerçekten işe yarıyor mu? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Mikropenis

Penis boy olarak 7 cm veya daha altında olması durumunda mikropenis sınıfına girmektedir. Mikropenis genetik ve hormonal nedenlerle ortaya çıkabilir. Peyronie hastalığı ya da prostat kanserine yönelik operasyonlar sırasında penis boyutu küçülebilir.

Penis Pompası

Penis pompası içeride yer alan havayı emerek penisi sıkıştıran basit bir düzenektir. Bu uygulamada penis, açık uçtan içeri yerleştirilmektedir. Pompa kullanılarak silindir içerisinde vakum oluşturulur ve penis damarlarına doğru kan çekilir. Bu uygulama ise penis sert hale geliyor, daha büyük gözükebiliyor. Penise çekilmiş olan kanı olduğu yerde tutmak için, penisin dip kısmına da penis halkası geçirilir. Halka penise takılı olduğu sürece görevini yapabilmektedir. Halkanın 20 ila 30 dakikadan daha uzun süre peniste kalması ise doku hasarlarına neden olur.

Aldatmacaya Dikkat!

Günümüzde bir çok internet adresi penis büyütme tedavileri sunmaktadır. Özellikle bu tedavilerin bilimsel olarak araştırıldığını ve sonuç verdiğini söylerler. Ayrıca ciddi reklam bütçeleri ayırarak bu mesajı her yerde paylaşırlar. Ancak detaylı incelendiği zaman bu iddiaların güvenliği ve etkinliği kanıtlanmamaktadır. Özellikle Gıda ve İlaç Kurumu (FDA) tarafından onaylandığı söylenen bu ürünler gıda takviyesi alanında çıktığı için FDA’ya kendilerini kanıtlama zorunda değildir.

Penis Büyütücü İşe Yarıyor Mu?

Günümüzde pek çok erkek daha büyük bir penis sahip olmak istemektedir. İnsanlık tarihi boyunca, sayısız uygulama yapsa bile peni üzerinde bekledikleri sonucu hiçbir zaman elde edememiştir.  Gizli reçeteler kullanılarak kremler, haplar ya da vakumların hiçbiri, istenen penis ölçüsüne ulaşmayı garanti etmemektedir.

Teknolojinin bu kadar ilerlemesine rağmen, iş penis büyütmeye geldiği zaman erkeklere sunulan seçenekler son derece azdır. Bazı kişiler bu yöntemleri uygulayarak milimetre cinsinden başarılar elde etse de erkeklik işlevinin sonsuza dek kaybedebilir.

Sorun Başka Bir Neden Olabilir?

Kilo fazlalığı olan erkeklerde “gömülü penis“ sorunu görülebilir. Penis boyu normal olsa da penisi çevreleyen yağ dokusu nedeniyle penisiniz küçük gözükebilir. Bununla beraber penisi kaplayan yağ tabakası cerrahi müdahale ile alınarak penise kalınlaştırma işleminde de kullanılmaktadır. Sertleşme problemlerinde peniste tam olarak sertleşme meydana gelmemesinden dolayı penis küçük görünebilir. Bu nedenle sertleşme sorununa sebep olabilecek faktörlerin araştırılması gerekir.

Penis Uzatma Yöntemleri

Yapılan çalışmalar internet üzerinden satılan ürünlerin penis büyütme konusunda arzu edilen istek ve beklentiyi karşılayamadığını göstermiştir. Penis uzatma konusunda etkili olabileceği düşünülen doku genişletici aparatlarda olumlu bir sonuç vermemektedir. Tüm bu konular ele alındığı zaman penis uzatmada cerrahi yöntemler ön plana çıkmaktadır.

Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatında sentetik dolgu maddeleri veya kişinin kendi dokusu kullanılır. Estetik cerrahide sık şekilde kullanılan Hyaluronik asit esaslı dolgu ürünleri penis kalınlaştırmada tercih edilir. Kalıcı dolgu maddeleri, reaksiyon göstermesi nedeniyle bu cerrahilerde daha az kullanılır.

İnsanların kendi öz dokusu kullanılarak yapılan yöntemler etkinliği ve güvenilirliği nedeniyle daha çok tercih edilir. Hastalar üzerinden alınan yağ dokusunu penis uygun katmanına enjekte edilmesi kalınlaşmaya olumlu etki edebilir. Enjekte edilen yağ dokusu belirli bir zaman sonra vücut tarafından emilir. Bu emilme nedeniyle penisin hacmi yetersiz kalırsa işlemin tekrarlanması gerekir. Deri altında bulunan doku katmanı, yağ dokusu penis iç katmanları arasına da yerleştirilebilir. Tüm bu uygulamalar karşılıklı görüşme ve muayene ile belirlenmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.