Op. Dr. Cem Özlük
Penis Kalınlaştırma
Erkekler için en önemli konulardan birisi olan “penis kalınlaştırma“ ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Penis Kalınlaştırma Nedir?

Peni kalınlaştırma işlemi doğumdan itibaren gelişmekte olan penisin gelişimini normal şekilde tamamlayamamış kişilere çeşitli yöntemlerle yapılan kalınlaştırma işlemidir. Bu işlem ile erkeklerin psikolojilerini ciddi anlamda etkileyen penis boyutlarını arttırarak rahatlamalarına yardımcı olan en etkili yöntemlerden biridir.

Cinsel ilişkide penisin uzunluğu kadar kalınlığınında önemli olduğunu düşünen çiftler için alınan sonuç erkekleri memnun ettiği kadar eşlerinide mutlu etmektedir.  Günümüz tıbbi yöntemler arasında kişilerin istedikleri sonucu almada penis kalınlaştırma ameliyatının ideal bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

İdeal Penis Kalınlığı Ne Kadardır?

Bu konuyla ilgili söylenebilecek ilk gerçek, insanların kafasını karıştıran penis boyutlarının düşünüldüğünden daha kısa olmasıdır.

2015 yılına ait 15 bini aşkın erkek katılımcının olduğu bir analiz çalışmasında katılımcıların penis boyutları alınarak ortalama sonuçlar elde edilmiştir. Bu analize göre penis boyunun erekte olmadığı durumda boyunun ortalaması 9.15 cm kadarken kalınlığı yani çevre uzunluğu ortalama  9.34 cmdir. Asıl öğrenilmek istenen bilgi tabiki erekte olduğu durumdaki boyutlarıdır. Erekte durumunda ise katılımcıların ortalama penis boyutları erekte halde ortalama 13.12 cm ölçülürken, erekte olan bir penisin kalınlığı yani çevresi ortalama 11.55 cm’dir.

Bu araştırmada karşılaşılan penis 5 cm ölçülürken en uzun peniste 21 cm ölçülmüştür. Yine aynı analizde katılımcıların %5’nin penis boyları 16 cm’den uzunken %5’nin de 10 cm’den daha azdır.

Unutmayalım ki penis uzunluğu ve kalınlığı insanların yaşadığı iklim ve çevre şartlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis kalınlaştırmak için günümüzde uygulanan yağ enjeksiyonu, dolgu malzemesi uygulaması ve kompozit doku transferi yapılarak ameliyatlar gerçekleştirilmektedir. Sıklıkla uygulanan yönteme ise kişinin kendi yağı kullanılarak gerçekleştirilen yağ enjeksiyonu ameliyatlarıdır.

Penis Kalınlaştırma “Yağ Enjeksiyonu”

Yağ enjeksiyonu ameliyatında hastanın çeşitli bölgelerinden alınan kendi yağı bir takım arındırma işlemlerinden sonra penis dersinin altına enjekte edilerek gerçekleştirilmetedir. Bu yöntemin dez avantajı şudur; penis derisinin altında yağ doku olmadığından enjekte edilen yağ bir miktar vücut tarafından emilmektedir. Daha iyi sonuç almak için iki yada 3 seans daha yağ enjeksiyonu yapılmalıdır.

Penis kalınlaştırma “Dolgu Malzemesi Enjeksiyonu”

Dolgu malzemesi enjeksiyonu işlemi tıpkı göğüs estetiğinde kullanılan silikon gibidir. Penis için üretilen özel bir dolgu malzemesi belli bir ölçüde penise enjekte edilir. Bu yöntemde bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. Çok küçük ihtimalle penis derisinin altına enjekte edilen dolgu malzemesinde zamanla meydana çukurluklar tümseklikler meydana gelmektedir.

Penis Kalınlaştırma “Kompozit Doku Transferi”

Bu yöntem başka kişiler yada kadavralardan alınan penis dokularının yeniden işlenerek penise aktarılmasıdır. Bu yöntemde alınan sonuç yağ enjeksiyonu işleminin çok altında olduğunda en az tercih edilen yöntemdir.

Yöntemlerin hiç birinde penis başına müdahale edilmemektedir.  Hasta ameliyat boyunca sedasyon anestezi altında olduğundan operasyon sırasında bilinçi açıktır ve hiç bir şey hissetmemektedir.. Ameliyat sonrası vücutta herhangi bir iz kalmamaktadır. Tedavi bittikten sonra her hangi bir sıkıntı yaşamadan evine gidebilmektedir.

penis kalınlaştırma
penis kalınlaştırma ameliyatı

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Operasyon ortalama 1.5 saat sürmektedir

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Penis büyütme ameliyatı titizlik isteyen bir iştir ameliyat öncesi ve ameliyat sırasında gösterilen azami titizliğin ameliyat sonrası hasta tarafından yine aynı şekilde devam ettirilmelidir. Bunları sıralayacak olursak;

  • Ameliyat sonrası hastanın 1 gün boyunca gözetim altında tutulması gerekmektedir.
  • Ameliyat sonrası hastanın 1 ay boyunca cinsel ilişkiye girmemesi gerekmektedir. Masturbasyonda buna dahildir.
  • Ameliyat sonrası yağ alınan bölgede şişlik ve kızarıklık olabilir. Bunun için doktorunuzun verdiği ilaç tedavileri uygulanabilir.
  • Operasyonun hemen etki etmesini beklememek gerekli ve bu durumda doktorunuzun talimatlarını ve bilgilendirmelerini dinlemelisiniz.

penis büyütme ameliyatı


Arif Çağlayan

Penis kalınlaştırma ameliyatı oldum ve beklentilerimin çok üstünde bir sonuç aldım.Cem hocaya sonsuz teşekkürler…


Ufuk Gezer

Penis kalınlaştırma ile ilgili ben kendim yorum yapmak istedim çünkü yıllardır aklıma takılan konuyu tek bir ameliyat ile çözdüm.Bunu sağlayan siz değerli hocama teşekkür ederim.


Hasan Bulut

Penisim aşırı derecede ince ve kısa idi , internetten sitenizi gördüm ve hemen aradım. Şimdi iyiki aradım diyorum.Artık kalın bir penise sahibim.


Ahter Çetiner

Kim daha uzun ve kalın penise sahip olmak istemez ki ? Cem hoca sağolsun beni bu sıkıntıdan kurtardı ve daha uzuuun daha kalııın bir penise sahip oldum.Çalışma Saatleri

Op. Dr. Cem Özlük’ e ulaşmak için çalışma saatlerini kontrol edebilir ve randevu alabilirsiniz.Randevu Alın

Aşağıda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak Op.Dr. Cem Özlük ‘e ulaşabilirsiniz.


İletişim Numarası

+90 (535) 463 53 33Adres

Atatürk Blv. No:36
Alanya/Antalya

Ayrıntılı Bilgi Edin
Hemen Bilgi Al
Penis kalınlaştırma hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için yandaki formu doldurabilirsiniz.Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.