Op. Dr. Cem Özlük
Penis Eğriliği
Penis eğriliği ameliyatları tarafımızca yüksek kalitede, üst seviye donanımlarla ve alanında en kaliteli ve sorunsuz operasyonlara imza atan bu konuda dünyaca tanınmış olan Op. Dr. Cem Özlük ve ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Penis Eğriliği

Penis eğriliği cinsel ilişkiyi engelleyecek yada ilişki sırasında ağrıların meydana gelmesine sebep olan penisin sağa sola yukarı yada aşağı doğru olması durumudur. Penis eğriliği doğuştan yada daha sonrada meydana gelen bir durumdur. Penis eğriliği sıklıkla görülen bir durum değildir. 1000 kişide 1-6 kişi arasında görülme olasılığı vardır.

Penis Eğriliği Neden Olur?

Penis eğriliğine penis çevresinde bir dokunun diğerlerine oranla daha sert  olması sebep olmaktadır.  Bu sert doku plak olarak adlandırılır. Penis erekte olunca bu plağın olduğu yönde eğilme gözlemlenir. Penis eğriliğinde 2 durum vardır.

Doğuştan Penis Eğriliği

Doğuştan Penis eğriliği penisin yapısında eğriliğin olmasıdır.

Peyronie Penis Eğriliği

Normal şekilde olan penisin yaşa bağlı görülme sıklığı dışında her yaşta meydana gelmektedir. Peniste bulunan tunika kılıfı esneyerek penisin büyümesini sağlamaktadır. Tunika yüzeyinin belli yerlerinde esnekliğini yitirmesinden dolayı eğrilik oluşabilmektedir. Bu duruma Peyronie denir.

Peyronie Hastalığı Belirtileri

Penis etrafında tunikanın genelde sırt kısmında yaşa bağlı olarak bir plak oluşur  ve penis tabakasının esnekliği azalır. Bu durum penisin sağa sola yukarı yada aşağı doğru bükülmesine neden olur. Bazende penisin her yerinde oluşan bu plak ereksiyon halinde boğumlaşmış gibi görünebilir. Bu durum hastalarda penis kısalığı meydana getirir. Peyronie’nin miktarına göre peniste ağrılar meydana gelerek cinsel ilişkide ağrıların ortaya çıkmasına neden olarak hastayı doktora gitmeye zorlayan bir durumdur.

Penisteki bu rahatsızlıklar hastanın yaşamında olumsuz yönde önemli derecede etki yapmaktadır. Bu durumdaki hastaların %35’inde iktidarsızlık meydana gelmektedir.

Peyronie Hastalığı Nasıl Muayene Edilir?

Muayenede hastanın hikayesi ve üroloğun yaptığı fiziksel temasla (elle muayene) kontrolü yeterlidir. Hastanın hikayesinde hastalığın başladığı zaman ilerleme şekli, varsa daha önceden kullandığı ilaçlar sorgulanır. Ayrıca cinsel yaşamında yaşadığı sıkıntılarda belirtilmesi gereklidir. Fiziksel kontrolde peyronie’ye sebep olan plak boyutları değerlendirilir.

 

Peyronie Hastalığı Tedavisi

Peyronie hastalığı yaranın kabuk bağlayıp iylileşmesi gibi kendiliğinden normale dönen çeşitleri de vardır. İleri seviyelerde kendiliğinden iyileşme mümkün olmamaktadır. Hastalığı ilaç tedavisi yada cerrahi müdahalelerle hastalık ortadan kaldırılabilir.

penis büyütme ameliyatı


Adem Hızlı

Penis eğriliğinden ötürü yıllardır muzdariptim. Cem hocam sayesinde tekrar kendime olan güvenim yerine geldi. Size ne kadar teşekkür etsem azdır hocam…


Erkan koçak

Peyronie rahatsızlığım yüzünden güzel bir cinsel yaşantım yoktu. Tedavi olduktan sonra hayatımda yeni bir safya açtım. Cem hoca sayesinde…


Burak toklu

Uzun yıllardır yaşamış olduğum peynoria rahatsızlığım Cem hocam sayesinde çok kısa bir sürede sona erdi. Artık yaşantıma istediğim yerden devam edebilirim. Teşekkürler hocam iyi ki varsınız…


Ahmet Kala

Başlamış olduğum uzun ilişkide peynoria hastalığım gün geçtikçe daha büyük bir sıkıntı haline gelmeye başlamıştı. Cem hocamın yardımı ile artık mutlu bir ilişkim var. Allah razı olsun hocam teşekkür ederimÇalışma Saatleri

Op. Dr. Cem Özlük’ e ulaşmak için çalışma saatlerini kontrol edebilir ve randevu alabilirsiniz.Randevu Alın

Aşağıda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak Op.Dr. Cem Özlük ‘e ulaşabilirsiniz.


İletişim Numarası

+90 (535) 463 53 33Adres

Atatürk Blv. No:36
Alanya/Antalya

Ayrıntılı Bilgi Edin
Hemen Bilgi Al
Penis eğriliği hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için yandaki formu doldurabilirsiniz.Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.