Penis Büyütmek İçin Ne Yapılmalı?

Yıllardır yapılan klinik çalışmalarda görüldüğü kadarıyla erkeklerin en büyük problemleri arasında penis boyutu ile ilgili şikayetler yer alıyor.

Cinsel hayatlarını gerçekçi olmayan beklentiler üzerine kuran erkekler vücutları konusunda sürekli olarak dert yanıyor. Türk erkekleri cinsel olarak güçlü, güvenli ve başarılı hissedebilmek için cinsel organlarının büyük olması gerektiğine inanıyor. Penis büyütmek erkekler için takıntı derecesinde ulaşmış durumdadır. Günümüzde penis büyüklüğü erkekten erkeğe değişim göstermektedir. Penis boyunun yetersiz olduğunu düşünen erkeklerin büyük bir bölümü normal bir anatomi yapısına sahiptir. Yapılan çalışmalara göre penis boyu ortalama 11-16 cm arası değişmektedir. Yumuşak durumda bulunan penisin uzunluğu 7 cm ve altında bulunuyorsa penis boyunun yetersiz olduğu düşünülür. Peki, penis büyütmek için ne yapmalı? Penis boyutu cinsel ilişkiye girmenize imkan sağlamaması durumunda penis büyütme ameliyatından destek alabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis büyütme ameliyatları iki farklı cerrahide uygulanmaktadır. İlk uygulama da penisin boyu uzatılırken, ikinci uygulamada ise kalınlığı arttırılmaktadır. Genel olarak bu iki işlem aynı cerrahi operasyon içerisinde yapılmaktadır. Genel anestezi altında yapılan uygulamanın süresi ameliyata göre değişir. Bu ameliyatlar tamamlanınca penis üzerinden yağ dokunun emilme ihtimali ortaya çıkarabilir. Böyle bir durum olduğu zaman işlem yeniden tekrarlanmaktadır. Penis büyütme ameliyatlarının da riskleri bulunur. Ameliyat yaptırmadan önce bu riskleri kabul ederek operasyona girmeniz gerekir. Penis büyütme ameliyatları damar ve sinir üzerinde bir operasyon olduğundan bu yapılarda oluşabilecek muhtemel hasarlar sertleşme problemine neden olabilir. Kalınlaştırma operasyonunda ise böyle bir yan etki meydana gelmemektedir.

Dışardan Anlaşılır Mı?

Bazı uzatma operasyonlarında ameliyatın tipine göre dışardan izle görülebilir. Ortaya çıkan bu izler estetik açıdan rahatsızlık boyutta yer almamaktadır. Ameliyat öncesinde doktorlarla beklentilerinizi ayrıntılı bir şekilde konuşabilir ve ameliyat sonrası sonuçları beraber inceleyebilirsiniz. Bu yüzden penis büyütme ameliyatını düşünüyorsanız, bu işlem için uygun olup olmadığınızı bilmeniz gerekir.

Penil Protezler Penisi Büyütür Mü?

Penil protezler, sertleşme problemlerinde kullanılmaktadır. Cerrahi uygulama yapılması gereken hastalar için alternatif tedavi seçenekleri başarısız olduğu zaman bu ürün kullanılmaktadır. Penil protezler penis büyütme konusunda olumlu bir sonuç vermemektedir. Özellikle şeker probleminin damar ve sinir uçlarında oluşturduğu hasarlar enjeksiyon tedavilerinin yetersiz olmasına neden olabilir. Sertleşme sorunu ile karşılaşan kişiler de tedavi seçeneği penil protezlerdir.

Penis Eğriliği İçin Bu Ameliyat Kullanılır Mı?

Penis boyutu erkeklerin ortak sorunudur. Bununla beraber pek çok erkek penis eğriliklerinden de şikayet etmektedir. Penis eğrilikleri doğuştan ya da sonradan görülebilir. Penis üzerinde eğrilik ve ağrı şikayetlerini yaşadığınız anda cerrahi tedavi uygulanmamaktadır. İlk olarak ilaç tedavisi ile takibiniz yapılır. Bu tedavi sürecinde penis eğriliği şikayetlerinizin devam etmesi durumunda cerrahi işlemler uygulanmaktadır. Bu uygulamada penis üzerinden oluşan plakların alınması ya da penis protezi uygulanabilir. Operasyonun amacı, tatminkar bir cinsel ilişki yaşamanıza engel olan eğrilikleri yok etmektir. Penis eğriliği konusunda doktorunuz ameliyat öncesinde penis üzerinde ortaya çıkan oluşumları ve bozukluğun şiddetini araştırmakta ve sertleşme fonksiyonlarınızı incelemektedir. Yapılan incelemeler tamamlandıktan sonra size uygun cerrahi tekniklerden birisi seçilerek penis eğriliğiniz düzeltilir.

Ameliyat Dışında Hangi Uygulamalar Yapılıyor?

Haplar ve losyonlar

Penis büyütücü hap ve losyonları içinde vitamin, mineral ve bitkisel ürünler bulundurur. Bu maddelerin penis büyütme üzerinde herhangi bir etkisi yer almamaktadır. Özellikle sahte ürünler üzerinde peniste alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir.

Vakum Pompaları

Sertleşme problemi tedavisinde kullanılan bu ürünler penise giden kan akışını arttırarak peniste şişme etkisi yaratmaktadır. Bu uygulama sertleşme sorununa destek olduğu için erkeğe penis büyümüş gibi hissettirmektedir. Bu pompaların uzun zamanlı kullanımı ise penis dokusunda problem yaratabilir.

Penis masajı

Penisin dip kısmından ucuna doğru elle yapılan masajların penis boyutunu büyütebileceği düşünülse de pek bir etkisi bulunmamaktadır.

Esnetme cihazları

Penis üzerinde uzatmak için kullanılan cihazları kullanırken dikkat etmeniz gerekir. Bu cihazlar bazı zamanlarda prostat ya da penis eğriliği ameliyatlarından sonra kullanılmaktadır. Fakat penis büyütme cihazlarının hekim kontrolünde kullanılmaları gerekir. Aksi durumda peniste tahribat meydana getirebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.