Op. Dr. Cem Özlük
Penis Büyütme
“Penis nasıl büyür?“ ,“Penis büyütmek için ne yapmak gerekir?“ , “Penis nasıl uzar“ , “Penis uzatma yöntemleri“ Op. Dr. Cem Özlük açıklıyor…

Kaliteli bir cinsel hayatta penis büyüklüğü çiftler için en önemli faktörlerden biridir. Tabiki cinsel ilişki için gereken ortalama bir değer vardır fakat penis büyüklüğü birazda erkekliği temsil ettiğinden insanları kafasında penislerinin dahada büyük olma ihtimali varmı gibi fikirlere itmektedir. İnsanların bu isteklerine günümüzde cevap vermek belli ölçülerde mümkün olsada her türlü vakanın tedavisi malesef mümkün olmamaktadır.

Penis büyütme ameliyatları her ameliyatta olduğu gibi bazı riskler taşımaktadır ancak diğer ameliyatlardan farklı olarak penisin herhangi bir fonksiyonuna veya dokusuna etki edecek ameliyatlar olmadığından oldukça risksiz sayılabilir.

Penis büyütme işlemi dışarıdan sihirli bir çubukla var olan ölçülerinizin hacimsel artışını sağlayan bir durum kesinlikle değildir.

Penis büyütme; penisin içeride bulunan kısmının bazı cerrahi müdahaleler ile olabildiğince dışarı alınması işlemidir. Bu nedenle kişinin penis boyundaki artış, penisin içeride kalan kısımının  büyüküğüne bağlı olarak ortalama 2-5 cm kadar sağlanabilinmektedir.

Hangi Durumlarda Penis Büyütme Ameliyatı Olmalıyım?

Penis büyütme ameliyatı sağlıklı her bireye uygulanabilir. Penis boyunun erekte halinin 7-8 cm den daha az olduğu hastaların bu ameliyatı olmaları önerilir. Bu cerrahi müdahale yoktan var etme  işlemi değildir. Penis büyütme ameliyatında penis boyu ne kadar büyükse penisin iç tarafındaki kısım o oranda daha fazla olacağından uzama miktarı daha fazla olacaktır. Bundan dolayı mikropenisli bir bireyin bu ameliyatı olması pekte faydalı olmayacaktır.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis Büyütme ameliyatı cerrahi bir müdahaledir. Penis büyütme ameliyatı başılıca 3 adımda gerçekleştirilir.

  1. Penisin gövdesi, bağlantılı olduğu leğen kemiğinden gevşetilerek 2-5 cm dışarı alınır. Bunun için penisin bağlı olduğu “bağ doku” cerrahi müdahale ile kesilir.
  2. Penis etrafındaki dokular olabildiğince kök kısmına itilir. Penis çevreside biriken yağ doku penisi olduğundan daha küçük gösterebilir. Bu yağ liposuction adı verilen yöntem ile alınır. Penis gövdesi kemikten ayrılıp dışarı alındıktan sonra uzama gerçek anlamda sağlanmış olur.
  3. Bu adımlar gerçekleştikten sonra vücudun başka bölgelerinden (göbek, bel gibi) alınan yağ arındırılarak ameliyat sonrası peniste gerekli görülen yerlere enjeksiyon işlemi uygulanır. Enjeksiyon işlemi isteğe bağlı olarakta kalınlaştırma amaçlı gerçekleştirilebilir.

Penis Boyunu Etkileyen Faktörler

  • Kilonun Penis Büyüklüğüne Etkisi

Penis küçüklüğü kiloya bağlı olarak görülebilinmektedir. Penis kökünde birikmiş yağlar penisin büyüklüğünü etkilemektedir. Penis büyütme ameliyatı ile penisin dışarı çıkmasına engel olan bu yağlar alınır ve sorun giderilir.

  • Sigara Kullanımının Penis Büyüklüğüne Etkisi

Penisin ereksiyona geçebilmesi için cinsellikte alınan uyarılar sayesinde damarlar yardımı ile penisin süngerimsi dokularına kanın pompalanmasını gereklidir. Sigara kullanımı bütün vücutta olduğu gibi penise giden damarlardaki kan akışınıda azaltmaktadır. Azalan kan akışı ereksiyonun tam olarak gerçekleşmesini engellemektedir. Tabi bu durum daha çok penis sağlığını ilgilendirsede ereksiyonun tam anlamıyla sağlanmasında büyük farklılık gösterdiği için penis boyuna etki eden faktörler arasına alabiliriz.

Ameliyatsız Penis Büyütme

Ameliyatsız penis büyütme internette sıkça arananlar arasındadır. Bu listelerin en başlarında penis büyütme ilaçları ve penis büyütmek için kullanılan çeşitli vakum özellikli penis pompaları gelir.

Penis Büyütme İlaçları ve Zararları

Bu ilaçların işe yarayıp yaramadığı konusunda net birşey söylemek mümkün değildir. Eczanelerde doktor reçeteli ilaçlar bulmakta mümkündür. Bu ilaçlardaki temel mantık vücutta kan akışını hızlandırmaya bağlı penise daha hızlı ve daha fazla kan pompalamaktır. Bu sayede ereksiyon daha hacimli ve sert olabilmektedir. Yani var olanı maksimumda kullanabilmenizi sağlamaktan ileri gidemez. Fakat bu durumun yan etkisi olarak artan kan basıncı yüzünden baş ağrıları hatta kalp krizleri yaşamanız mümkündür. Bu anlamda kalıcı bir çözüm göstermedikleri için penis büyütme ilaçlarına yanaşmak pekte mantıklı değildir.

Penis Büyütme Pompaları ve Zararları

Penis büyütme pompalarının kullanımında herhangi bir kimyasal bulunmadığı için nispeten daha zararsız gözükebilir. Prensipte peniste bulunan damarları ve süngerimsi kısmı genişleterek bu bölgeye gelen kan miktarını arttırmaktır. Belirli periyotlarda ve pompayı yapan firmaların talimatlarına uyulduğu sürece zararları minimanize edilir ancak daha erken sonuç almak isteyen kullanıcılar gereğindne fazla kullanımak istemeleri penisteki damarlarda çatlamalar meydana getirerek çeşitli sıkıntılar yaşayabilmektedirler. Yine kalitesiz malzemeden üretilen penis büyütme pompaları penis derisinde çeşitli tahrişler ve cilt problemleri oluşturabilmektedirler.

Seçimlerinizi doğru yapmanızı ve uzmana görünmeden hareket etmemenizde fayda vardır.

Penis Büyüklüğünün Cinsel Hayattaki Önemi

Penis boyu hem ülkemizde hemde tüm dünyada merak edilen ve abartılan bir konudur. Çünkü yüzyıllardır penis boyu ile erkeklik gücü arasında çok yanlış bir şekilde bir bağlantı kurulmuştur. Penisi büyük olanı cinsel anlamda çok daha güçlü ve başarılı olduğu, küçük olanı ise bir kadını tatmin edemediğine dair yanlış bir inanış vardır. Ülkemizde penis boyu ortalama 14 cm’dir. Yani sertleşmiş bir penis 14 cm ise bu ortalama bir değerdir. 8 – 18 cm arasındaki penisleri normal boyut olarak kabul edebiliriz. 8 cm altındaki penisler küçük penis olarak kabul edilebilirler ve bunlar ürologlar tarafından yapılıacak küçük cerrahi müdahaleler ile büyütülebilirler.Tabi diğer kişilerde büyütme işlemini istedikleri takdirde olabilmektedirler. Ülkemizde pek çok erkek penis boyu normal olmasına rağmen psikolojik olarak penislerinin küçük olduğuna dair bir inanç geliştirebiliyorlar. Bu onların özgüvenlerinde azalmaya zaman içinde sertleşme problemleri yaşamalarına ve erken boşalma yaşamalarına yol açabiliyor.

Vajina hakkında temel bir bilgi verecek olursak; Kadın vajinası ortalama 9-10 cm lik bir organdır. Bu organın 3 e böldüğümüzde girişteki kısım kadının penisi hissettiği kendisinin uyarıları hissettiği  bölgedir. Yani bu açıdan bakıldığında vajinanın giriş kısmının ortalama 3 cm’i penis tarafından  uyarıldığında kadın rahatlıkla cinsel anlamda birşeyler hissedebilecektir. Çünkü bu giriş kısmı hem hassastır hemde burdaki hassasiyet direk klitorise bağlantılı olarak kadının boşalmasına yol açar. Gördüğünüz gibi kadının boşalması aslında klitoral uyarıyla olur. Vajinanın yapısına bağlı olarak 7-8 cm’e sahip bir penis kolaylıkla bir kadını tatmin edebilecek kapasitededir.

Buna rağmen cinsel hayatlarındaki yaşadıkları penis boyu geçmişten gelen yanlış bilgiler yüzünden sekteye uğramaktadırlar. Bu çiftlerin kendilerini ve partnerlerini cinsel anlamda anatomik olarak bilmediklerinden kaynaklanmaktadır.

Sağlıklı bir cinsel için hazza ulaşmak aslında penis boyuna değil aradaki kimya ve bilinçaltına bağlıdır.

penis büyütme ameliyatı


Mustafa Keser

Sizi sizden daha çok düşünen bir doktordur.İyi ki bu değerli insanı tanımışım. Teşekkür ederim Op.Dr. Cem Özlük


Alp Yemen

Penis büyütme problemim de bana çok ama çok yardımcı olan doktor Cem Bey’e teşekkürü bir borç bilirim.


Hamza Karagöz

Penis büyütme konusunda kullanmadığım ilaç kalmadı ve anladım ki ameliyat olmak gerekiyormuş.Cem hocaya teşekkür ederim


Hakan Soydancı

İlk defa ameliyat oldum ve o da penis büyütme ameliyatı.Cem Özlük o kadar bilgili ve tecrübeli bir doktor ki şimdi kendimi çok mutlu hissediyorum sayesinde.Çalışma Saatleri

Op. Dr. Cem Özlük’ e ulaşmak için çalışma saatlerini kontrol edebilir ve randevu alabilirsiniz.Randevu Alın

Aşağıda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak Op.Dr. Cem Özlük ‘e ulaşabilirsiniz.


İletişim Numarası

+90 (535) 463 53 33Adres

Atatürk Blv. No:36
Alanya/Antalya

Ayrıntılı Bilgi Edin
Hemen Bilgi Al
Penis büyütme hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için yandaki formu doldurabilirsiniz.Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.