Penis Büyütme Nasıl Yapılır?
penis-büyütme.jpg

Bu, birçok erkeğin belirli bir zamanda merak ettiği bir konu: Ortalama penis büyüklüğü nedir?

British Urology International Journal’da (BJUI) yayınlanan bir çalışmaya göre, sarkık bir penisin ortalama uzunluğu 3.61 inç, ereksiyon halindeki penisin ortalama uzunluğu 5.16 inç’tir.

Ortalama çevresi sarkık bir penis için 3.66 inç ve dik bir penis için 4.59 inç’tir. Çevresi, penisin en geniş kısmının çevresidir.

Penis büyüklüğü hakkında daha fazla bilgi edinmek, cinsel doyum için ne kadar büyüklük olduğunu ve penisinizin çok küçük olduğundan endişeleniyorsanız yapmanız gerekenleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Ortalama Penis Büyüklüğü Araştırma Ne Diyor?

BJUI araştırması 17 çalışmadan elde edilen verileri kullandı ve çalışma katılımcıları 15.000’den fazla erkeği topladı. Daha önce listelenen ortalamalara ek olarak, analiz grafikleri boyutlandırdı ve yüzdelik değerlere yerleştirdi.

Örneğin, 6.3 inç dik bir penis 95’inci yüzdeliktedir. Bu, 100 erkekten sadece beşinin 6.3 inçten daha uzun bir penise sahip olacağı anlamına gelir.

Aynı şekilde, 3.94 inçlik dik bir penisin 5. yüzde yüzdesinde olması, 100 kişiden sadece beşinin 3.94 inçten daha kısa bir penise sahip olacağı anlamına gelir.

Diğer çalışmalar da benzer sonuçlar vermiştir. Üroloji Dergisi’nde yayınlanan bir çalışmada ayrıca sarkıkken penis uzunluğunun ereksiyon sırasında uzunluğunun belirleyicisi olmadığı bulundu. Başka bir deyişle, erkekler benzer büyüklükte ereksiyonlara sahip olabilir, fakat değişken büyüklükte sarkık penislere sahip olabilir.

Penis ölçünüzü nasıl ölçersiniz?
Penisinizin tepesinden glansınızın ucuna kadar olan uzunluğu ölçün.

Penisinin üstü kasık kemiğine bağlandığı yer. Glansınızın ucu, penisinizin sonundaki yuvarlak kısımdır. Ölçüm yaparken kasık kemiğinizin önündeki yağları sıkıştırın. Ayrıca, sünnet derisi ile ilgili ilave uzunluk da içermez.

Tabanın etrafındaki veya şaftın orta kısmındaki çevresi ölçün.

Ortalama Penis Büyüklüğü Önemli Midir?

Bazı erkekler için özellikle endişe verici olan penislerinin kendileri ve eşleri için cinsel olarak tatmin edip etmeyeceğidir. Bazı erkekler de nasıl çıplak göründüğü konusunda endişeli olabilir.

Cinsel ilişki söz konusu olduğunda, daha büyük her zaman daha iyi olmayabilir.

PLOS OneTrusted Source dergisindeki bir çalışmada araştırmacılar, cinsel açıdan aktif 75 kadın ile bir gecelik ilişki için ve uzun süreli bir ilişki için tercih edecekleri penis büyüklüğü hakkında görüştüler.

Kadınlara, belirli bir yarış önermeyecek şekilde mavi plastikten yapılmış 33 farklı boyutlu 3-D penis modeli gösterildi.

Çalışmada kadınların tercih ettiği ortalama boyut, bir kerelik bir karşılaşma için 6,4 inç uzunluğunda ve 5 inç uzunluğunda dik bir penis idi.

Uzun vadeli bir ilişki için, kadınların tercih ettiği ortalama boyut, 4,8 inç çevresiyle 6,3 inç uzunluğunda bir penisdi.

Bu seçeneklerin ikisi de ortalamanın sadece biraz daha büyüktü.

BMC Women’in HealthTrusted Source (BMC Kadın Sağlığı Kaynağı) ‘nda yayınlanan, kadın tercihleri ​​ile ilgili benzer bir çalışma, penis kolanının, onlar için cinsel doyum için uzunluğundan daha önemli olduğunu buldu.

Bir erkeğin kendi penis büyüklüğüne ilişkin algısı güven ve pozitif beden imajı üzerinde etkili olabilir. Penisin büyüklüğü hakkında, sarkık veya dik durumlarında bilinçli olan erkekler kaygı kaynaklı erektil disfonksiyon ve diğer duygusal problemlerle karşılaşabilirler.

Bu tür bir kişisel bilinci olan erkeklerle çalışan terapistler, genellikle bir kişinin “çok küçük” algısının araştırmaların gösterdiği şekilde uyuşmadığını fark eder.

Bir çalışmada Güvenilen Kaynak, penislerinin çok küçük olduğundan endişe eden 67 erkekten hiçbirinin, penis uzatmasını önerecek kadar kısa olduğu düşünülen bir penise sahip olduğu tespit edilmedi.

Penisimin Boyutunu Artırabilir Miyim?

Penisinizin büyüklüğünü artırmaya çalışma kararı, bir üroloğun tavsiyesi ile dikkatlice verilmelidir. Journal of Urology araştırması, sadece 1,6 inçten daha kısa bir flask penis uzunluğu veya 3 inçten daha kısa bir ereksiyon penisine sahip erkeklerin penis uzatma tedavisi için aday olarak düşünülmesini önerdi.

Seçeneklerinizi sürdürmeden önce, psikolojik bir değerlendirme yapmalı ve endişeleriniz hakkında bir terapistle konuşmalısınız.

Siz ve terapistiniz, “Alışılmadık derecede küçük bir penisiniz var mı veya ortalama boyutta mı yoksa yakın mı?” Ve “Penisinize gerçekçi olmayan bir algı veya ortalama boyutta bir penise ilişkin gerçekçi olmayan fikirleriniz var mı? nedir?”

Herhangi bir tedaviden önce psikolojik danışma almayı denemelisiniz.

Tedaviyi düşünüyorsanız, bazı seçenekleriniz vardır.

Penisinizi vücudunuzdaki kasık kemiğine bağlayan bağ üzerinde bir çeşit cerrahi işlem yapılır. Operasyon penisinizin daha çok vücudunuzun dışına taşmasını sağlar.

Çevresi arttırmak için penis şaftının etrafındaki deri grefti içeren cerrahi de mümkündür.

Bazı erkekler, penislerinin bir yağ yastığı ile kaplanmış kısmını daha belirgin hale getirmek için kasık kemiği etrafındaki liposuction’dan yararlanırlar.

Penise ameliyatla takılan şişirilebilir penis protezleri


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.