Masajla Penis Büyür mü?

Penis uzunluğu gevşek durumda iken 6-7 cm, erekte durumdaysa 14-15 cm ölçülerinde bulunur.

Penis boyutları kişiye, ırka, yaş ve kilo kiloya göre değişiklik göstermektedir. Uzun ve kalın bir penisin cinsel ilişki sırasında orgazm ve haz açısından daha iyi olduğu düşünülmektedir. Bu bilgi son derece yanlıştır. Özellikle pornografik yayınlarda uzun ve kalın penisin ön plana çıkarılması bu düşünceye neden olmaktadır. Ortalama olarak 10 cm. üzeri penis uzunluğu sağlıklı cinsel ilişki için yeterli büyüklüktedir. Orgazm, durumu cinsel organın büyüklüğüne bağlı değildir.

Penis Ne Zaman Uzatılmaya İhtiyaç Duyar?

Penisiniz kabul edilen alt sınırın altında olması nedeniyle cinsel ilişkiyi sağlamakta sorun yaşıyorsanız penis uzatma alternatiflerini düşünebilirsiniz. İnsanların penis büyüme konusunda iyi bir şekilde bilgilendirilmesi gerekir. Penis büyütmede hastaların gerçekçi beklentilere sahip olması önemlidir. Ortaya çıkacak olan sonuçlara karşı ruhsal ve fiziksel olgunlukta cevap vermelidir. Büyütme operasyonları penisin kendi yapısı içinde düzenlemelerle boyut değiştirilmesidir. Penis büyütme egzersizlerinin yıllar önce bulunduğu söylenir. Var olan inanışa göre binlerce yıldır insanlar bu yöntemle penis boyunu arttırmıştır. Peki, masajla penis büyür mü? Egzersiz ile penis boyunu arttırmak mümkün değildir. Bununla beraber büyüttüğünü iddia eden ürünlerin de etkisi bulunmamaktadır. Günümüzde dolandırıcılar anında etki eden ilaçları piyasaya sürüyor. Bu ilaçlar hiçbir etki göstermemesini ile beraber sağlığınız üzerinde de ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

1970’li yıllarda bilim adamları penis büyütme egzersizlerini araştırmaya başlamıştır. Ortaya çıkan sonuçlara göre düzenli egzersizin penis üzerinde herhangi bir etkisi olmadığı anlaşılmıştır. Diğer bir yalan ise bu egzersizlerin cinsel ilişki sırasında daha uzun verim aldığınızı söylemesidir. Birçok test de bunun da gerçek olmadığı ortaya çıkmıştır.

Erkeklerin penisi 3 bölümden oluşur. Erkek uyarıldığı zaman penis kanla dolar ve buda sertleşmeyi sağlar. Tamamen kanla dolduğu zaman penis maksimum boyutuna ulaşır. Penis egzersizleri bu bölüm üzerinde herhangi bir etki sunmamaktadır.

Masaj İşe Yarıyor mu?

Penisin dip kısmından ucuna doğru elle uygulanan masajların penisi büyütebileceği düşünülmektedir. Fakat bu uygulama penis boyutunda önemli bir faydası bulunmamaktadır. Günümüze kadar yapılan çalışmalar ve gözlemler, penis uzatmada kullanılan ilaç ya da penis egzersizlerinin ya hiç etkisinin olmadığı göstermiştir. Rekonstrüktif Cerrahi içerisinde kullanılan ve penis uzatmada etkili olabileceği düşünülen doku genişletici ürünler de etkili bir sonuç vermemiştir.

Herkes Bu Egzersizi Yapabilir Mi?

Özellikle bazı kişilerin bu egzersizlerden uzak durması gerekir. Eğer ileri düzeyde diyabet ya da Peyronie hastalığınız bulunuyorsa eğrilme ve acı verici sertleşme gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle bu masajları yapmadan önce mutlaka doktorunuzdan onay olmanız gerekir. Günümüzde pek çok erkek hafif penis eğrilmesi sıkıntısı çekmektedir. Eğer sizde bu gurubun içindeyseniz cerrahi bir destek alabilirsiniz. Penis egzersizleri eğrilmenin boyutunu daha fazla arttırabilir. Bu nedenle penis masajı gibi uygulamalardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Peki En Etkili Yöntem Nedir?

Penis büyümede en etkili yöntem penis cerrahisidir. Penis uzatma ameliyatları daha çok ereksiyon durumunda 10 cm nin altında olan insanlara yapılır. Penis boyunu uzatabilmek için çok fazla seçenek yer almamaktadır. Dünya üzerinde yaygın olarak kullanılan bu teknik, penisi leğen kemiğine bağlayan asıcı bağın bir bölümünün kesilmesi ile yapılır. Bu bağın kesilmesi ile beraber penis boyu ortalama olarak iki cm kadar büyümektedir. Özellikle kilolu hastalar üzerinde penis üzerindeki yağlı bölgeye uygulanacak liposakşın işlemi de penis boyunun daha uzun görünmesine katkıda bulunabilir. Kilosu fazla olan çocuklarda ya da erişkinlerde saklı penis durumu görülebilir. Bu hastalarda yapılacak işlemlerde liposakşın da uygulanması gerekir. Saklı penis sorununun tedavisi daha detaylı inceleme sonrası yapılır.  Penis boyunun penisin alt kısmından yapılacak işlemler ile 3-4 cm uzatılması mümkündür.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.