Op. Dr. Cem Özlük
İdrar Kaçırma
İdrar kaçırma tedavileri tarafımızca yüksek kalitede, üst seviye donanımlarla ve alanında en kaliteli ve sorunsuz operasyonlara imza atan bu konuda dünyaca tanınmış olan Op. Dr. Cem Özlük ve ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

İdrar kaçırmanın tanımına değinecek , vücudun istemsiz ve ani şekilde bir tepki olarak idrarın dışarı çıkmasıdır diyebiliriz…Bu durum sosyal hayatı etkilemekle beraber utangaçlık yaratan ve gerçekten sıkıntılı bir hale dönüşebilmektedir.Kendi hayatınızda olmasa bile dış hayatınızda, yani halka açık bir yerde , kafede otururken veya böyle bir durumda aniden beliren idrar , aşırı derecede sıkıntı yaratmaktadır.Vücüdun bir reflex olarak idrar kaçırması , kahkaha attığımız durumlarda , hapşurduğumuz durumlarda veya ağır bi yük taşıdığımız durumlarda hatta ve hatta hiçbirşey yokken sadece oturuyorken veya sadece ayağa kalkarken kendini gösterebilmektedir.

İdrar Kaçırma Nedenleri

Bilimsel olarak yapılan çalışmalar sonucunda 4 tip idrar kaçırma bulgularına rastlanmıştır.

Aşırı stres yapmaktan ötürü idrar kaçırma, bu bulgular arasında en yaygın olarak görülen türdür.Genel olarak zayıf olan pelvik taban kaslarının neden olduğu bilinmektedir.alt kısımda idrara giden yolu tutmaya yaran pelvik taban kasları çok güçlü olduğu zamanlarda içeride oluşan üretrayı idrar yapana kadar tutmaya yetmektedir.Lakin bu kaslar zayıf ise , idrar kaçırma diye adlandırdığımız durum meydana gelmektedir.Karında oluşan iç basıncı tetikleyen durumlarda bu kaslar isteğimiz dışında gevşemeye başlar ve idrar kaçırma belirtisi gözlenir.Karın da oluşan iç basıncın artmasına neden olan durumlara , gülme , hapşırma veya öksürme gibi durumlara örnek olarak gösterilebilir.

İdrar Kaçırma Sebepleri Nelerdir?

Normalden daha fazla bebek meydana getiren kadınlarda , olması gereken kilolardan daha fazla kiloda olan bebeği doğuran kadınlarda , kiloca ideal kilonun çok üstünde yani obezite belirtileri olanlarda , menopoz dönemine girenlerde ve hatta aile yapısından dolayı genetik özellikleri miras alanlarda idrar kaçırma olayı çok fazla rastlanmaktadır.

İdrar kaçırma olayını etkileyen Pelvik alt taban kaslarının yanısıra mesane boşalmasına olanak sağlayan kasların zayıflığı ve güçlülüğü de idrar kaçırmayı etkilemektedir.Yine aynı şekilde oradaki kasların zayıf olması idrar kaçırmayı tetiklemektedir.Burada bulunan kaslar idrar yapana kadar idrar yolunu kapalı tutmaya yarayan kaslar olmakla birlikte bu kasların zayıf olması halinde idrarı tutamaz ve idrar kaçırma durumu yaşanır.

Bir diğer idrar kaçırma türü olan Urge’de ise kişi devamlı idrarı varmış gibi tuvalete gitmek ister. Tuvalete gidene kadar idrarını kaçırır.Bu durum ise tam tersine mesane kaslarının zayıf olmasından değil normalinden daha da fazla derecede güçlü olmasından kaynaklandığı görülmektedir.

Stres ve diğer sebeplerden dolayı idrar kaçırma türü olarak adlandırılan bir diğer türün adı ise Miks tipi idar kaçırmadır.

Dolması gereken miktarın üstünde yani aşırı derecede dolmuş mesaneye sahip olan kişinin idrar yapması gerekmektedir.Dolması gereken sınırın üstünde toplanan idrar yapılmadığı taktirde kaslar güçlü olsa dahi bir miktar dışarıya idrar kaçmaktadır.Bunun olmasının sebebi ise pelvik alt kaslarının hasar görmesi , veya idrarı kontrol eden kasların geniş olması gibi durumlar  örnek gösterilebilir.

İdrar Kaçırma Tedavisi nedir , Nasıl Yapılır?

Yukarıda idrar kaçırma yöntemlerine dair 4 tip idrar kaçırma yönteminden bahsettiğimiz üzere bu idrar kaçırma tiplerinin kişiden kişiye değiştiği gözlemlenmekte ve ona göre tedavi yöntemleri beraberinde gelmektedir.İdrar kaçırma tedavisinde en çok bilinen yöntem uzman tarafından verilen ve kişinin yapması gereken egzersizlerdir.

Lakin bu durumun çözüm üretmedi durumlarda Pelvik alt kaslarında veya Mesane kaslarında bir sorun nedeniyle idrar kaçırma tanısı konulduğu zaman bölgesel ve ya lokal anestesi ile tahmininizden çok daha kısa süren ameliyatlar sayesinde idrar kaçırma sorunu çözülmektedir.

penis büyütme ameliyatı


Mustafa Keser

Sizi sizden daha çok düşünen bir doktordur.İyi ki bu değerli insanı tanımışım. Teşekkür ederim Op.Dr. Cem Özlük


Alp Yemen

Penis büyütme problemim de bana çok ama çok yardımcı olan doktor Cem Bey’e teşekkürü bir borç bilirim.


Hamza Karagöz

Penis büyütme konusunda kullanmadığım ilaç kalmadı ve anladım ki ameliyat olmak gerekiyormuş.Cem hocaya teşekkür ederim


Hakan Soydancı

İlk defa ameliyat oldum ve o da penis büyütme ameliyatı.Cem Özlük o kadar bilgili ve tecrübeli bir doktor ki şimdi kendimi çok mutlu hissediyorum sayesinde.Çalışma Saatleri

Op. Dr. Cem Özlük’ e ulaşmak için çalışma saatlerini kontrol edebilir ve randevu alabilirsiniz.Randevu Alın

Aşağıda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak Op.Dr. Cem Özlük ‘e ulaşabilirsiniz.


İletişim Numarası

+90 (535) 463 53 33Adres

Atatürk Blv. No:36
Alanya/Antalya

Ayrıntılı Bilgi Edin
Hemen Bilgi Al
İdrar kaçırma hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için yandaki formu doldurabilirsiniz.Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.