Op. Dr. Cem Özlük
Genital Siğil
Genital siğil nedir? Genital siğil nasıl bulaşır? Genital siğilden korunmak için neler yapılmalı? Genital siğil tedavisi nasıl yapılır? gibi akılda kalan bir sürü soru Op. Dr. Cem Özlük tarafından cevaplanıyor…

Genital siğil diğer bir adı ile “kondilom HPV(Human Papilloma Virus) kaynaklanan bir oluşumdur.Ağız, el, ayak altı ve genital bölgelerde gözükebilen bu oluşum HPV virüsünün çeşidine göre zararsız olabiliyorken, kansere neden olabilecek kadar da zararlı olabilir.
Kişiden kişiye göre 1-7 ay arasında bir kuluçka süreci olan HPV tam olarak nelerden kaynaklandığını bulmak zordur.Halk arasında “genital siğil sadece cinsel yolla bulaşır” gibi mantık içermeyen düşünceler vardır.Tabii ki genital siğil oluşumunun büyük bir nedeni cinsel ilişkidir yalnız tek sebebi bu değildir.Bazı bulaşma şekilleri halka açık umumi tuvaletler, vücut geliştiricelerin tercih ettiği spor salonları,hamamlar başlıca yerler olarak sayılabilir.

Genital Siğil Neden Ortaya Çıkar

Az önce de belirttiğimiz gibi genital siğilin en büyük bulaşma yollarından birisi cinsel birlikteliktir.Duruma göre genital siğil virüs geçişi yaşandıktan hemen sonra siğiller ortaya çıkması görülebilir, lakin bazı durumlarda hastaların bu virüsle hiç bir etki hissetmeksizin aylarca yaşadıkları gözlenmiştir.Cinsel ilişki esnasında bireysel temizliğin öncelik olarak alınmadığı durumlarda yüksek oranda görülmektedir.Peki genital siğil kapmamak için neler yapılabilir?

Genital Siğilden (kondilom) korunmak için alınabilecek önlemler

 • HPv genel olarak insanın bağışıklık sisteminin yetersiz olması durumlardında kuluçka döneminden çıkar ve çapları 5mm ile 4 cm arasında değişebilen siğiller haline gelirler.Bu nedenden ötürü bireyin bağışıklık sisteminin güçlendirmek için atacağı her adım “genital siğil” oluşumuna engel olacaktır.Bu konuda sağlıklı beslenme, düzenli bir uyku düzeni önerilebilir.
 • Bahsi geçtiği üzere genital siğil yalnızca cinsel birliktelikle bulaşmamaktadır.Halka açık umumi mekanlar (cami,sauna vb.) “kondilom” oluşumuna neden olabilmektedir.Bu nedenle ortak kullanım alanlarını olabildiğince kullanmaktan kaçınılmalıdır.
 • Genital siğilin en büyük bulaşma yolunun cinsel birleşme olduğu göz önüne alındığında ; partner seçiminin önemi ortaya çıkmaktadır.Bu konuda asıl dikkat edilmesi ve unutulmaması gereken konusu cinsel ilişkiye girilen partnerin genital siğilinin olmaması HPV taşımadığı anlamına gelmemesidir.Bir çok insan HPV taşıyıcısı olabilmektedir.
 • Birlikteliğinizin devam ettiği partnerinize genital siğil teşhisi konulduğu durumlarda; süreç tamamlanıp doktorlar tarafından kesin olarak HPV rahatsızlığının kalmadığı söylenene kadar cinsel birliktelik yaşanmamalıdır.Tabii ki partnerin genital siğil tedavisi esnasında sizinde genel bir testten geçmeniz gerekmektedir.Genital siğil kalıcı bir çözümü olmayan, kendini tekrarlayabilecek bir rahatsızlıktır.Bundan ötürü tedavi sonrasında sürekli kondom kullanılmalıdır.

  Genital Siğillerin Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Diğer tüm rahatsızlıklar gibi vücuda giren virüslerin en büyük düşmanı “bağışıklık sistemi”‘dir.Bağışıklık sisteminin sağlamlığına göre tedavi süreci belli olur.

  Bu tedavi yöntemlerinden birisi elektri ile vücutta bulunan siğili yakma ile gerçekleşir.Siğile uygulanan ani elektrik bölgenin kuruyup düşmesini sağlar.
  Başka bir yöntem ise dondurma yolu ile olur.Bu yöntemde Siğil üzerinde ki ısı ani olarak düşürülür ve bunun sonucunda siğiller koparak düşer.
  Başka bir yöntemde ise siğiller yakılara tedavi edilir.Ani ısı artışı sayesinde siğiller ortadan kaldırılır.Yalnız bilinmesi gereken şey; bu tedavilerin tam sonuç verdiği durumlarda dahi derinin alt dokularında HPV kalabilme olasılığıdır.Bundan ötürü bazı hastalarda tedavi yapıldıktan sonra hayatlarının geri kalanın bir daha siğil problemi yaşamazken;bağışıklık sistemi yetersiz olan hastalarda düzenli olarak tekrar görülmektedir.

  Genital Siğil Tedavisi Fiyatları

  Son zamanların en sık rastlanan bulaşabilir cinsel rahatsızlıkları arasında yer alan kondilom rahatsızlığı, durum ne kadar kötü olursa olsun günümüz teknolojisi ile çok kolay ve hızlı bir şekilde tedavi edilmektedir.Lazerle yapılan bu tedavi şekillerinde bölge tamamen temizlenir.Ardından tekrar etme olasılığına rağmen temiz bir çalışmadır.Peki başarı oranı %95’leri bulan bu tedavi yöntemi fiyatı ne kadardır?
  Genital siğil kuluçka süresi, rahatsızlığı yaşayan kişinin bağışıklık sistemi, virüsün iyi veya kötü huylu olmasına göre “kondilom” rahatsızlığı yani siğil oluşumu farklı boyutlarda olabilir.Bundan ötürü geniş çaplı bir muayene yapmadan kesin bir fiyat söylemek mümkün olmamakla beraber, online bir ortamda fiyat bilgisi vermek etik bir hareket değildir.
  hpv – kondilom tedavisi ile alakalı öğrenmek istediğiniz herşey ve randevu alıp en kısa sürede sağlıklı ve hızlı bir şekilde tedavi olabilmek için bize iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.

penis büyütme ameliyatı


alper demir

genital siğil problemi sosyal yaşantımın yanında, cinsel yaşantımı da olumsuz yönde etkilemektedeydi.Geç tedaviye başlamama rağmen Cem hocam sayesinde problemim ortadan kalktı.teşekkürler hocam


Ufuk bıyık

Hpv nedeni ile genital siğil e sebebiyet veren bu hastalık, kötü huyluo olması nedeni ile sağlığımı etkiliyordu.Cem hocam sayesinde problem ortadan kalktı teşekkürler hocam


Sibel çiçekçi

genital siğil hayatım boyunca başıma gelmiş en kötü şeylerden birisi.Cem hocam sayesinde şuanda tamamen sağlıklıyım.Sağolun hocam iyi ki varsınız


Kasım gezici

başlarda anlamamıştım sıkıntının ne olduğunu.Kaşıntılar artmaya başlayınca Cem hocama başvurdum ve “genital siğil“ tanısı konuldu.Cem hocam sayesinde sorunum tamamen ortadan kalktı sağolun hocam iyi ki varsınızÇalışma Saatleri

Op. Dr. Cem Özlük’ e ulaşmak için çalışma saatlerini kontrol edebilir ve randevu alabilirsiniz.Randevu Alın

Aşağıda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak Op.Dr. Cem Özlük ‘e ulaşabilirsiniz.


İletişim Numarası

+90 (535) 463 53 33Adres

Atatürk Blv. No:36
Alanya/Antalya

Ayrıntılı Bilgi Edin
Hemen Bilgi Al
Genital Siğil hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için yandaki formu doldurabilirsiniz.Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.