Op. Dr. Cem Özlük
Erken Boşalma
“Erken Boşalma Nedir?“ ,“Neden erken boşalırım?“ , “Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir?“ , “Erken Boşalma Tedavisi“ Op. Dr. Cem Özlük açıklıyor…

Erken Boşalma(Prematür Ejekülasyon) Nedir?

Erken boşalma son dönemlerin en büyük sorunlarından birisi olmaktadır.Önceliklik olarak “erken boşalma nedir?“, “erken boşalma kimlerde görülür?”erken boşalma konusunda yapılması gerekenler” hakkında biraz bilgi verelim. Erken boşalma (Prematür Ejekülasyon) cinsel birleşme esnasında ortalama 1 dakikanın altında erkek bireyin boşalması durumuna denir.Lakin erkek ve kadın bireyin önceki cinsel yaşantılarına, yaşlarına vb. faktörlere göre orgazm seviyesine ulaşma süreleri farklı olacaktır.İki tarafında orgazm olmadığı ilişkiler “hemen boşalma” olarak adlandırılabilir.

Ülkemizde “ilişki sırasında çabuk boşalma sorunu” %40 lık bir dilimin sorunu olmasına karşın uzman doktorlardan yardım alan birey sayısı çok asgari düzeylerdedir.Bunun başlıca sebepleri arasında ülkemizin sosyal ve kültürel yapısı olduğu söylenebilir.Halbuki çözüm bulmayan “cinsel sorunlar” çiftler arasında ki sevgi ve saygının zaman ile bozulmasına sebep olur ve ayrılmalara yol açabilir.Bu tarz cinsel sorunlar karşısında uzman birisinden yardım almak en mantıklı karar olacaktır.

Erken Boşalma Nedenleri

Erken boşalma son dönemlerin en büyük cinsel rahatsızlıklarından birisidir.Partnerler arasında ki uyumsuzluğun yanı sıra bazı sebepler de vardır.Yapılan istatistikler göz önüne alındığında görülüyor ki “geç boşalamama” sorunu genel olarak normal yaşantılarında heyecanlı, telaş yapan, sonuç odaklı insanlarda daha çok görülmektedir.Tabii ki bunun tek başına sebep olması ihtimaller dahilinde değildir.Sadece oranı arttıran bir etken olduğu söylenebilir.Diğer bir hızlı boşalma durumu düzenli ilişki yaşayan insanlarda görülmektedir.Uzun süren bir ilişkide cinsel ilişki zamanla heyecanını kaybedip monoton bir hal alabilir.Böyle durumlarda bireyler erken boşalabilmektedir. İlişki ne kadar uzun olursa olsun zaman içerisinde bu durum cinsel bir problem olmaktan çıkıp kişilerin duygusal bağlarını da zedeleyecektir.Tereddüt etmeden bir uzmandan destek alınması gerekmektedir.
Cinsel yaşantı filmlerde anlatılan gibi mükemmel bir şekilde başlamaz.Genel olarak düşünüldüğünde bireylerin ilk tecrübelerinin kötü olduğu görülmektedir.Bu gibi ilk ilişkileri kötü veya para karşılığı geçen bireylerde, düzenli cinsel ilişkisi olmayan insanlarda “sex sırasında hormonlar üst seviyeye çıkar ve hemen boşalma gibi” daha yoğun şekilde görülmektedir.

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma cinsel birleşme esnasında bireyin boşalma isteği üzerinde kontrol sağlayamamasıdır.Bu nedenle tedavi aşamasında hastaların boşalma refleksleri konusunda tam kontrol kazanmaları sağlanmaya çalışılır.İşte size “erken boşalma tedavi” yöntemlerinden bazıları…

Erken Boşalma İlaç tedavisi

İlaç ile tedavi yönteminde genel olarak SSRI(Selektif Seratonin Reuptake İnhibitörü) tipi tıbbi ilaçlar kullanılır.Hastanın yaşı, kalıcı rahatsızlıkları,rahatsızlığın boyutu gibi etkenlere göre kullanımı sağlanır.Hızlı boşalma sorununuza çözüm olabilecek bu ilaçlar belli başlı yan etkilere sebep olabilir.Gereksiz yorgunluk, baş dönmesi,uyku isteğinden kaynaklanan esneme problemi, terleme bunlar arasındadır.Bahsi geçen yan etkiler 2-4 hafta arasında azalarak ortadan kaybolacaktır.Yan etkileri ve düzenli kullanım gerektirmesi sebebi ile çok tercih edilen bir yöntem değildir.Bunun yerine ilaç tedavisinde “dapoksetin” geliştirilmiştir.Bu ilaç cinsel ilişkiden ortalama 3-4 saat önce kullanılması ve düzenli kullanılmadığı için yan etkilerinin çok daha seyrek görülmesi nedeni ile alınan sonuçlar çok daha iyidir.

Erken Boşalma Psikolojik tedavi

Erken boşalma biyolojik olabileceği kadar psikolojik bir sorundan kaynaklı olabilir.Bu gibi durumların genel sebepleri yaşanan ilk cinsel ilişkilerin tatmin edici olmaması, bireyin kendine olan öz güvenini kayıp etmiş olması ve bazı durumlarda uzun süreli ilişkilerde vücudun cinsel organlara karşı isteğini yitirmiş olması söylenebilir.Bu gibi durumlarda sorun kesin olarak saptanmalı ona göre bireysel olarak veya partneri ile birlikte psikiyatrik destek alınmalıdır.

Erken Boşalma Cinsel Eğitim

Bu yöntemde hastanın cinsel ilişki esnasında  anında boşalma engel olacak fiziksel hareketler yaptırılır.İlk yöntemimizin adı “stop-go” olarak bilinir.Bu teknikte uzman doktor tarafından verilen tekniklerin 2 hafta süre ile her hafta en az 3 kes yapılması ile gerçekleşir.Bu teknikler penisin tepki süresini uzatarak cinsel birliktelik sırasında erkenden boşalma sorununu çözecektir.Diğer yöntemimizin adı “sıkma” olarak bilinir.Bu teknikte kadın partnerin yardımı ve anlayışlı olması çok önemlidir.Tekniğin uygulanması şu şekildedir.Cinsel ilişki esnasında erkek birey tarafından boşalma hissine yaklaşıldığı hissedildiği anda cinsel birleşme durdurulur ve penisin baş kısmı 30 saniyelik sürelerle sıkılır.Bu sayede boşalma işlemi geciktirilmiş olur.Ne kadar kısa süreli bir tedavi olduğu düşünülse de düzenli olarak uygulandığı takdirde uzun vadeli bir çözüm olduğu görülebilir.

Erken Boşalma Cerrehi yolla tedavi

Penis hassasiyetini azaltmak için penis çevresinde ki sinirlenir bilinçli bir şekilde bir kısmının kesilmesi ile yapılır.İnsan vücudunda sinirlerin kendileri yenileme özelliği olmadığından geri dönüşü olmayan bir yöntemdir ve hastaların sadece %1’lik kısmına uygulanır.

Erken Boşalma Tedavisi Fiyatı

Son dönemlerin en büyük sorunlarından birisi olan “erken boşalma” ülkemizde yıkılması gereken tabular arasındadır.Bunun başlıca sebeplerinden birisi verilen cinsel eğitim aşırı yetersizliği ve bu tarz cinsel konuların konuşulmasının günah ve müstehcen olduğunun düşünülmesinden kaynaklanmaktadır.Halbuki cinsel rahatsızlıklar diğer bütün rahatsızlıklar gibi uzman kişiler tarafından destek alınması gereken konular arasındadır.Spesifik olarak “geç boşalma tedavisi” günümüzde %99’lara varan başarı oranı göstermektedir.Yaş,ilişki geçmişi,karakteristik yapı vb. birçok nedenden kaynaklanabilen “erken boşalma” göz ardı edilmemesi gereken bir konudur.Uzun vadede erkek bireyin kendine olan öz güvenini muazzam oranda düşürecek, bu durum sosyal yaşantısını, partneriyle arasında ki ilişkiyi kötü olarak etkileyecektir.Peki “erken boşalma tedavi fiyatları” ne kadardır? İlişki esnasından kısa bir süre sonra boşalmama  işlemi uygulanacak tedavi yöntemi, yaş vb. birçok etkene göre değişmektedir.”Erken boşalma fiyatları” hakkında gerekli bilgiyi ve randevu almak için bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

penis büyütme ameliyatı


Erkan Demir

Yıllarca rahatsızlığımın biyolojik olduğunu sanıyordum.Cem hocam ile karşılıklı 2 saat konuşmam bu sorunu tamamıyla yenmeme yetti de arttı bile. Sağolun hocam


Ufuk Balta

Uzun yıllardır sahip olduğum bu “erken boşalma“ problemim nedeni ile partnerlerle hiç mutlu olamıyordum.Cem hocam sayesinde tatmin olmanın ne demek olduğunu bir daha hatırladım.Teşekkürler hocam iyi ki varsınız…


Mehmetali Emre

İlk cinsel ilişkime çok geç yaşlarda girdim bundan kaynaklanan “ erken boşalma“ problemim vardı. Hocamın verdiği taktikleri uygulamam yetti. Teşekkürler hocam


Samet Sivik

İnsanın kendiyle savaşması kadar kötü bir durum söz konusu dahi değildir.“Erken boşalma“ yaşadığım bu zaman zarfı bana bunu acı bir yoldan öğretti. Ama Cem hocam sayesinde tekrar aynaya bakabiliyorum. Ne kadar teşekkür etsem az çok teşekkürler hocam ^^Çalışma Saatleri

Op. Dr. Cem Özlük’ e ulaşmak için çalışma saatlerini kontrol edebilir ve randevu alabilirsiniz.Randevu Alın

Aşağıda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak Op.Dr. Cem Özlük ‘e ulaşabilirsiniz.


İletişim Numarası

+90 (535) 463 53 33Adres

Atatürk Blv. No:36
Alanya/Antalya

Ayrıntılı Bilgi Edin
Hemen Bilgi Al
Erken Boşalma hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için yandaki formu doldurabilirsiniz.Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.