Dalga Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

Meslektaşlarımız ve hastalarımız tarafından çok yanlış bilgiler bulunan dalga büyütme ameliyatı nasıl yapılır anlatalım.

 

Dalga büyütme ameliyatı nasıl yapılır dendiğinde meslektaşlarımız da hastalarımız da çok yanlış bilgilerle yanımıza geliyor. Cinsel ilişkiyi zorlaştıran, erkeklerde özgüveni azaltan ve cinsel sorunlara neden olan bu operasyonun 3 işlemle gerçekleştiğinin bilinmesi gerekir. Penisin hiçbir fonksiyonunu değiştirmeyecek olan bu operasyonlar sayesinde yan etkiler olmadan sorun yaşanmayacak bir işlem gerçekleşir.

 

Penis Büyütmede 3 İşlem Vardır

 

Bu operasyon konusundaki yanlış bilinenleri engellemek amacıyla 3 işlem uyguladığımızı belirtmek lazımdır. Başlıca 3 işlemin uygulandığı operasyonların ereksiyon oranına etki etmediğini ifade etmeden geçmeyelim.

 

  1. Penisin gövdesinin leğen kemiğine olan yapışıklığı ayrılır. Bu da asıcı bağ dokusunun kesilmesiyle mümkün olur. %80’e kadar kesilen bu bağ penis boyunun uzaması için yeterlidir. 2-3 cm’lik uzamayı buradan elde edebiliyoruz.
  2. Penisin çevresindeki dokuların bastırılması, yağ birikintilerinin alınması ve liposuction ile düzeltilmesi gerçek bir uzama sağlıyor.
  3. Son olarak da kalınlaştırma için tercih edilen operasyonumuzu yaparak göbekten alınan yağ dokusunu penise enjekte ediyoruz.

 

Bu işlemlerle penis büyütme ameliyatları verimli bir sonucun elde edilmesiyle yapılır. Ama bazı hastalar ereksiyon sorunlarının da gidereceğini düşünürler. Ama bunun nedeni kan dolaşımı olduğundan ereksiyon sorunu gibi sorunların hastalığı etkilemediği bilinmelidir. Hastalarımız en çok bu konuda yanılgı içine düşüyor.

 

Ameliyat Konusunda Bilinmesi Gerekenler

 

  • Bazı hastalarda kalınlaşmanın sertleşmeye neden olacağı bilinmelidir. Bu konuda gerekli uyarıları yapıyoruz ancak birçok istisnai durum söz konusu olabiliyor. Tek seferde en fazla 60-70 CC enjekte edilen bu dolgular, birçok ereksiyon riskine neden olur.

 

  • Penisin dokusuna hiçbir kesi ya da baskı yapılmaz. Bu yüzden işlevsel açıdan herhangi bir sorunun yaşandığı görünmez. Penisin daha sert olacağı da düşünülür ama bu doğru değildir.
  • Penisin boyu normal diyerek geçiştirilen hastalarla da ilgileniyoruz. Mikropenisli hastalara zaten bu tür operasyonları yapmıyoruz. Ama “senin penisin normal ameliyata gerek yok” da demiyoruz.

 

  • Bir diğer yanılgı olan enjekte işleri de son derece önemli. Penis dolgusu tıpkı dudak dolgusu gibi bir süre sonra hacmini kaybeder. Bu çok normaldir ve hastanın bilmesi gerekir.

 

  • Hastalarımızın penis boyunu uzatmak istediklerini biliyorum ama önemli olanın uzunluk değil kalınlık olması gerektiğini de söylüyorum.

 

 

Liposuction 1-1,5 cm Kazandırır

 

Penis büyütme operasyonları mikropenislerde etkin bir çözüm değildir. Çünkü en fazla 1-3 cm kadar bir uzama sağlanır. Bazen yumurtalıklar ve penisin orta kısmı doğuştan hindi boynu denilen bir biçimde sorunludur. İçe gömüklüğün düzelmesini ağlayan bu operasyon sayesinde cildin fazla derisinin alınması ve birkaç cm’lik uzama elde edilmesi mümkün olur.

 

Liposuction ile penis büyütme, kesinlikle deneyim gerektiren bir operasyondur. Kilosu fazla olan kişilerin yağlı pubis bölgeleri penis küçükmüş gibi bir görünüme neden olabilir. Bu yüzden her hasta için farklı bir cerrahi müdahale gerektiği için dikkat edilmelidir. Kanama, enfeksiyon ve iz kalması gibi riskler söz konusu olacağı için liposuction yöntemi de bu şekilde değerlendirilmektedir.

 

Kimler Penis Büyütme Operasyonu Yaptırmalı?

 

Ülkemizde penis büyütme operasyonu yaptıran kişiler genelde 40 yaş üzeri çocuk sahibi erkekler oluyor. En sık tercih edilen yöntem olan asıcı bağların kesilmesi, 50 dakika sürüyor. Eğer hasta penisin kalınlaşmasını da isterse, toplam 90 dakika süren bir işlem gerçekleşiyor. Operasyon sonrası Y şeklinde bir kesi izi kalıyor. Bazı meslektaşlarımız bu dönemde penisi bir süreliğine bantla bağlıyor. Ereksiyon olunca hasta acı çekmesin diye biz de bazen böyle yapıyoruz.

 

Mikropenis sorunu olan hastalar dışında birçok hastaya güvenli bir operasyon yapabiliyoruz. Özellikle 40 yaş ve sonrasında ereksiyon sorunlarıyla birlikte görülmeye başlayan penis büyütme operasyonları hakkında hastalarımızı bilgilendiriyoruz. Başarı oranı yüksek olsa da ereksiyon sorunun biteceği düşünülmemeli, bu tür mucizeler gerçekleştirdiklerini iddia eden klinikler tercih edilmemelidir. Ereksiyon penis büyütmeyle farklı olan bir operasyondur.

 

Doğal Yollarla Penis Büyütme Operasyonları

 

Birçok erkek sosyal paylaşım sitelerinde penis büyütmenin doğal yolları konusunu araştırır. Çünkü her operasyon gibi, penis büyütme operasyonu da son derece risklidir. Bu yüzden bazı hastalar  cerrahi olmayan yöntemleri araştırır. 4 cm’den uzun olan ve ereksiyon halinde 7.5 cm olan bir penisi normal olarak kabul ediyoruz.

 

Günde 6 ila 10 saat süren çekme çalışmalarıyla fallus uzatıcı adı verilen yöntemler de penisin uzamasını sağlıyor. Ama bu yöntem de elbette bedeli ağır olan bir yöntem olarak biliniyor. Vakumlu ve pompalı penis uzatıcıların ise hiçbir işe yaramadığı biliniyor.

 

Kalıcı bir sonuç için cerrahi müdahalenin şart olduğu penis uzatma operasyonları kliniğimizde yıllardır uygulanmaktadır. Böylece başarılı sonuçların alındığı birçok hastamız, memnun olarak aramızdan ayrılmaktadır.

 

Sizin de penisinizin bu tür bir operasyona uygun olup olmadığının anlaşılması için yapılacak muayeneler ve beklentiler sonucu ortaya çıkacaktır. Penis büyütme operasyonları ve diğer ürolojik sorunlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.