Op. Dr. Cem Özlük
Cinsel İsteksizlik
Cinsel Olarak Neden İsteksizim? Cinsel İsteksizlik Olduğumu Nasıl Anlarım?Cinsel İsteksizlik Tedavisi? gibi akılda kalan bütün soruları Op. Dr. Cem Özlük cevaplıyor…

Cinsel isteksizlik genel olarak bireyin zihninde cinselliğin yer almaması durumudur.Cinselliği gereksiz bulur,cinsel bir dürtü hissetmez.Bazı durumlarda bu isteksizlik cinsel ilişkiden iğrenmeye, nefret etmeye dönüşebilir.Bu nedenle böyle durumlarda uzman bir hekimden en kısa sürede destek alınmalıdır.
Bildiğiniz üzere ilişkiler duygusal olduğu kadar cinsel ilişki üzerine de kuruludur.Uyumlu bir cinsel yaşantının olmadığı ilişkilerde süreklilik giderek zorlaşacaktır.Peki bu cinsel isteksizliği nasıl aşabiliriz? Cinsel isteksizliğin nedenleri nelerdir?

Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Cinsel isteksizlik nedenlerinin büyük bir kısmı zihinsel sorunlardır.Bireyi etkileyen durumlar zaman ile cinsel dürtülerin azalmasına neden olacaktır.Peki cinsel isteksizliğin nedenleri nelerdir?
Cinsel ilişkilerde partnerlerin uyumu büyük önem taşır.Gerekli uyumun sağlanmadığı durumlar bireyler arasında cinsel isteksizliğe neden olabilir.Bir süre sonra cinsel ilişki tutku ile yapılan haz duyulan bir olay olmaktan çıkıp, günlük rutine döner ve zaman ile azalarak yok olmaya başlar.Partner uyumunun başlarda sağlandığı durumlarda ise zaman içinde oluşabilecek önceden yaşanmış olaylara nedeni ile biriken öfke, güven sorunları,aldatılma düşüncesi gibi çiftler arasında güveni sarsacak etmenler cinsel isteksizliğe neden olabilir.Bu durum uzun vadede çok daha büyük sorunlara neden olacaktır.Geç kalınmadan profesyonel destek almak ilişkinin geleceği için çok önemlidir.

Cinsel İsteksizlik Çeşitleri

Primer Cinsel İsteksizlik

Cinsel ilişkiye girme istekleri normal bir bireyde ergenliğe girme ile başlamaktadır.Cinsel organlara karşı olan ilginin muazzam ve kontrolsüz bir şekilde arttığı bu dönemde bazı insanlar bu tarz dürtüleri hissetmezler.Cinsel yaşantı ilgilerini hiç çekmektedir.Bu tarz ergenlik döneminden itibaren cinselliğe karşı isteksiz olan insanlara “primer cinsel isteksizlik” hastaları denir.Cinsel ilişkilerin çok nadir gözüktü bireyler kolay kolay olmadıkları için bu rahatsızlığın üstüne düşme gereksinimi duymazlar bu da bazı durumlarda rahatsızlığı aşılamaz duruma getirmektedir.

Seconder Cinsel İsteksizlik

Primer cinsel isteksizliğin aksine seconder cinsel isteksizlik rahatsızlığına sahip bireyler yaşamlarının bir kısmını cinsel yönden sıkıntı yaşamaz bir şekilde geçirirken cinsel isteksizlik yaşamaya başlarlar.Bu durumun bir çok nedeni olabilir.Kötü ve düzensiz bir yaşam tarzı, gün içerisinde yaşanan aşırı güç kaybı,hayat koşullarından veya insan ilişkilerinde ki yetersizlikten kaynaklanabilen stres bozukluğu gibi durumlar neden olarak gösterilebilir.Ancak seconder cinsel isteksizlik geçici bir rahatsızlıktır.
Az önce bahsetmiş olduğumuz nedenler gibi genel olarak psikolojik nedenleri olmasına karşın bazı durumlarda hormonal bozukluklarda neden olabilmektedir.

Genel olarak cinsel isteksizliğe neden olan durumlardan bahsetmek gerekirse özgüven yetersizliği,sağlıklı bir cinsel geçmişe sahip olmama,partnerler arasında ki uyum, partnerin cinsel açıdan deneyimsiz olması,partner ile yalnızca cinsel ilişki esnasında değil hayatın genel olarak her dalında uyum sağlayamamak gibi nedenler söylenebilir.

Cinsel İsteksizlik Nasıl Tedavi Edilir?

Cinsel isteksizlik &99 oran ile psikolojik sorunlardan kaynaklanmaktadır.Ama yine de tedavi sürecinden durumdan rahatsız olan bireyler alanında uzman bir üroloji uzmanından destek alınmalıdır.Ayrıntılı bir şekilde yapılan taramadan sonra herhangi bir fiziksel problem var ise gerekli ilaç tedavisi yapılır ve hasta yaşantısına kaldığı yerden devam eder.Eğer ki sorunun zihinsel olduğu kesinleşirse, ortalama 40 dakikalık seanslarla çözüme ulaşılmaya çalışılmalıdır.Hastanın ne kadarlık bir zaman zarfında bu sorunu yaşadığı, yaşı,cinsel geçmişi tedavi süresini etkilemektedir.Ülkemizde yapılan istatistiklerin genel sonucuna göre ortalama 3-7 seans arasında kesin sonuç alınabileceği söylenebilir.
penis büyütme ameliyatı


Rabia Sümeyye Genger

baskıcı bir ailede yetiştiğimden ötürü cinsel konular, erkek bireyler her zaman uzak oldugum konular arasında olmuştur.4 yıllık evliliğim içerisinde oluşan bu cinsel isteksizliiği aşamadım kocamla aramda ciddi sorunlar açmaya başlayan bu rahatsızlık Cem hocam sayesinde tarihe karıştı


Kezban toplayan

hayatını belki de en can alıcı noktalarından birisi cinsel birleşme benim için düşüncesi bile korkutucuydu.Değil cinsel isteksizlik hakkında konuşmak dahi istemiyordum.Ama Cem hocam sayesinde bu sorunun üstesinden geldim. Teşekkür ederim cem hocam iyi ki varsınız 🙂


Elif Uyalçak

Düzenli bir cinsel birlikteliğin yanı sıra cinsel birlikteli yaşantımın her evresinde korktugum bir durum olmuştur.Normalde yalnız bir kadın olduğum için çok sıkıntıu bir durum değildi lakin son 3 yıldır birlikte olduğum erkek arkadaşım için muazzam bir sıkıntı haline gelmişti.Cem hocam sayesinde yaşantıma istediğim şekilde devam edebiliyorum


Songül kurban

Yeiştirilmiş oldugum toplumun sosyal ve kültürel yapısından ötürü cinsel birliktelik hayatımın her evresinde korktuğum bir durum olmuştur.Evliliğimde 2.yılımı doldurmama rağmen cinsel isteksizliği üzerimden atamıyorum.Kocamla aramı bozmaya başlayan bu durumu Cem Hocam sayesinde aşabildim.Şu anda çok mutluyum ^^Çalışma Saatleri

Op. Dr. Cem Özlük’ e ulaşmak için çalışma saatlerini kontrol edebilir ve randevu alabilirsiniz.Randevu Alın

Aşağıda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak Op.Dr. Cem Özlük ‘e ulaşabilirsiniz.


İletişim Numarası

+90 (535) 463 53 33Adres

Atatürk Blv. No:36
Alanya/Antalya

Ayrıntılı Bilgi Edin
Hemen Bilgi Al
Cinsel İsteksizlik hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için yandaki formu doldurabilirsiniz.Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.