Category filter:AllGenel
No more posts
qqq
ewqeq

Penis boyu nasıl uzar sorusunun yanıtları arasında krem de var. Elbette bu yöntem ile penis uzamıyor. İtibar etmemeniz gereken yöntemler arasında gösteriliyor.

Uzmanlar olarak kesinlikle tavsiye etmediğimiz ve tamamen para tuzağı olarak piyasaya sürülmüş olan penis büyütme kremi ile siz de penisinizin büyümesi hayaline kapılmayın. Yapılması gereken tıbbi olarak bellidir. Belli bir yaşın üstünde olan kişilerde penis oluşumu tamamlanır. Sonrasında penisin büyümesi için yapılması gereken tek müdahale elbette ameliyat olacak.

Penis büyütmede etkili olmayan yöntemlere itibar etmeyin…

Penis Büyütmede Tek Çözüm

Krem ile penisin büyümesinin mümkün olmadığını bilmelisiniz. Herhangi bir şekilde dışarıdan yapılan amatör tıbbi olmayan bir müdahale ile penisin büyümesi söz konusu değil. Çoğu zaman penis boyu uzatmak için talebini sunan hastalarımızın bu yöntemleri deneyerek, son olarak bize ulaştığını görüyoruz. Buna gerek yok. Zaman kaybetmemek, para kaybetmemek açısından direkt olarak penis büyütmede tek çözüm olan penis ameliyatını tercih etmelisiniz.

 • Krem ile penis büyütme
 • Bitkisel ilaçlar ile penis büyütme
 • Egzersiz ile penisin büyümesi
 • Farklı ilaçlar ile penisin uzaması

Gibi pek çok duyum alacaksınız. Yukarıda verilenler sizin hiçbir şekilde itibar etmemeniz gereken durumlar. Sonuç alamayacak olduğunuzu, etkili bir çözüm olmadığını bilerek ona göre hareket etmelisiniz. Penisin büyümesi konusunda son derece istekliyseniz, klinik ortamda yapılacak olan penis estetiği için iletişime geçmelisiniz. Belirlenmiş olan yöntemlerin uygulanması ve sorun yaşamadan penisin büyümesinin sağlanması mümkün olacaktır.

İletişime geçerek, penis estetiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Penis Büyütme Estetiği

 

Evet tek çözüm olan penis büyütme estetiği farklı yöntemler ile yapılıyor. 3 farklı teknik ile penisin büyümesinin sağlanması mümkün. Bunun için klinik ortamda ilk olarak muayene ediyoruz. Kişinin talebini sunması durumunda dinliyoruz. Farklı problemler olup olmadığı konusunda bilgi alıyoruz. Gerekenin yapılması için uygulanacak olan yöntem ve diğer hususlar hakkında bilgi veriyoruz. Sizin de onayınızı aldıktan sora direkt olarak penisin büyümesi için gereken operasyonu gerçekleştiriyoruz.

Penis Büyütme Operasyonları;

 • Penis Büyütme Ameliyatı
 • Penis Büyütme Ameliyatı
 • Penis Büyütme Ameliyatı

Sunulan yöntemler üç tane. Bakıldığında bu yöntemler ile penisin büyümesinin mümkün olduğunu görüyoruz. Ameliyatlarda ilk olarak penisin kasıkla olan bağları kesilmesi çözümü var. Bağların kesilmesi ile penisin uzaması sağlanıyor. Ayrıca penisin içte kalan kısmının dışarı çıkarılması ile de penis boyunu uzatmak mümkün oluyor. Bunun dışında penisin ucuyla olan bağlantısının açılması sağlanarak, direkt olarak penisin büyük gözükmesi sağlanabiliyor. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda direkt olarak penisin uzamış olduğunu göreceksiniz.

Penis Ameliyatı Sonrası;

Penis büyütme ameliyatının sonrasında direkt olarak boyutun uzamış olduğunu göreceksiniz. Hem direkt olarak görülmesi hem de herhangi bir şekilde sonrasında boyutta değişme olmaması kalıcı ve kesin çözüm ile  penisin boyunun uzadığını göstermektedir. Operasyonlarda en etkili yöntemi seçiyoruz. Hastalarımıza gereken bilgiyi veriyoruz. Sonrasında birlikte hareket ederek, yöntemin uygulanmasını sağlıyoruz. Her şekilde fikriniz alınıyor ve onayınız ile işlem yapılıyor.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları;

Merak ettiğiniz hususlar arasında yaptığımız ameliyatlar için penis büyütme ameliyatı fiyatı talebini ne kadar sunduğumuz olacak? Peki, ne kadar? Çoğu zaman hastalarımızla kurduğumuz diyalogların sonunda fiyat hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Ameliyatın nasıl yapılacak olduğu, farklı bir sorun olup olmadığı, estetik yöntem – estetik işlem göz önünde bulundurularak ameliyat yapılacaktır. Bunun için direkt olarak penis büyütme ameliyatının fiyatı belirlenir.

Mümkün olan en iyi fiyatın sunulması, hastalarımızı memnun etmek içindir. Çoğu zaman piyasaya göre uygun olan ödemeler ile penis esteti yaptırabileceğinizi göreceksiniz.

Bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.Günümüzde birçok erkek penis boyutlarından şikayet etmektedir. Genel penis görünümünden hoşlanmayan erkekler alternatif büyütme yöntemlerine başvurmaktadır.

Özellikle penis büyütme bitkisel çözüm konularını sıklıkla araştıran erkekler bu uygulamalar üzerinden penis büyüklüğünü arttırmak ister. Erkekler büyük bir penisin cinsel birleşme için daha iyi olacağını düşünür.

Eğer cinsel cinsel ilişki sırasında partneriniz ile zorluk yaşıyorsanız penis büyütme işleminden yararlanmanız gerekir. Penis büyütme konusunda günümüzde bazı uygulamalardan yararlanılır. Penis büyütme estetik müdahale kapsamına girer. Yapılan uygulamalarla penis üzerinde toplam uzunluk ya da genişletmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirilir.

Kısa sürede büyük bir penis sahip olmak isteyen kişiler bitkisel ürünler ve haplardan yararlanır. Bu ürünler herhangi bir etki göstermemesinin yanında komplikasyon çıkarma ihtimalleri de yüksektir.

Penis büyütmek için en etkili yöntem cerrahi müdahaledir. Cerrahi operasyon seçimi yaparken bu konuda uzman hekimlerden destek alınız. İnternet üzerinden bitkisel ürünlerin penis uzamaya katkı sağladığına dair birtakım bilimsel makaleler yayınlanır. Sahte doktorlar tarafından paylaşılan bu ürünler penis üzerinde herhangi bir katkı sağlamamaktadır.

Bitkisel Ürünlerin Yararı Var mı?

Bitkisel ürünlerin içerisinde vitamin ve mineral destekli ürünler bulunur. Bu maddelerin penis üzerinde herhangi bir etkisi bulunmuyor. Ayrıca bu tür bitkisel ürünlerin kullanılması peniste alerjik reaksiyonlar, ya da morarma gibi yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Sertleşme problemine de neden olabilen bu ürünler sağlıklı bir cinsel birleşmenin de önüne geçiyor.

Diyabet hastasıysanız bu tür bitkisel ürünlerden kesinlikle uzak durmanız gerekir. Penis büyütme uğruna sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu ürünleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. İnternet üzerinde satılan bitkisel ürünler hem penisi büyüttüğünü hem de dikleştirdiğini iddia etmektedir. Bu iddiaların tamamı asılsızdır ve Bakanlık tarafından da onaylanmamıştır.

En Etkili Yöntem Nedir?

Penis uzatma ameliyatları penis büyütme konusunda en etkili uygulamadır. Penis boyunu uzatmak için uygulamalar son derece sınırlıdır. Penis büyütme ameliyatları estetik kapsamına girdiği için özel kliniklerde yapılır. Kilosu bulunan hastalardan alınan yağ dokuları penis üzerine uygulanarak daha büyük bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca kilo problemi penisinizin daha küçük görünmesine de neden olabilir. Bu yüzden penis büyütme ameliyatından yararlanmadan önce yağlarınızı alabilirsiniz. Penis büyütme ameliyatları ile penisinizi 3-4 cm uzatabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatı farklı uygulamaları içerisinde barındırır. Burada iki temel uygulamadan bahsedebiliriz. Bu uygulamalardan bir tanesinde penisin boyu uzatılırken, diğerinde penisin kalınlığı arttırılır. Özel kliniklerde bu uygulama aynı anda yapılır. Genel anestezi altında yapılan penis büyütme ameliyatlarının süreleri hastaya göre değişkenlik gösterir. Penis üzerinde yapılan yağ transferleri tekrar tekrar yapılabilir. Penis büyütme ameliyatları da her ameliyat gibi içerisinde risk barındırır. Ancak bu riskler çok düşük orandadır. Diğer ameliyatlarda olduğu gibi bu riskleri kabul ederek operasyonu kabul etmeniz gerekir. Günümüzde teknolojik ekipmanların gelişmesi ile beraber özel kliniklerde penis büyütme ameliyatları başarılı bir şekilde sonuçlanabiliyor. Penis büyütme ameliyatları damar ve sinir operasyonu adı altında yapılır. Estetik bir uygulamadır. Cinsel hayatını daha tatminkar yaşamak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Penis büyütme ameliyatları estetik bir operasyon olmasından dolayı dışarında belli olmamaktadır. Görülebilecek izlerde rahatsız bir görüntü sunmuyor. Penis büyütme ameliyatını yaptırmadan önce doktorlarla beklentilerinizi ayrıntılı anlatabilirsiniz. Sizde penis büyütmek istiyorsanız özel kliniklerden destek alabilirsiniz. Alanında uzman estetik doktorları sizin beklentilerinizi dinleyerek en doğru müdahaleyi gerçekleştirir. 2019 yılında özellikle penis kalınlaştırma işlemleri pek çok hasta tarafından tercih edilmektedir.Penisin büyümesi için uygulanan işlemler arasında egzersizler var. Peki, penis büyütme egzersizleri nelerdir?

Sizin için en iyi egzersizlerin belirlenmesi ve bu egzersizler ile penis boyutunda çok daha başarılı sonuçların alınması bekleniyor. Sorduğunuz penis büyütme egzersizleri nelerdir sorusunu aynı zamanda yapılan ameliyat sonrasında doktorunuza da sorabilirsiniz. Meslektaşlarımız bu alanda en doğru bilgiyi vererek, sizin ameliyat sonrasında en doğru egzersizler ile en başarılı sonucu almanızı sağlayacaktır.

Ameliyat Sonrası Penis Büyütme Egzersizleri

Penis büyütme egzersizleri ile penisin büyümesi için mutlaka ameliyat sonrasında uygulanması gerekiyor. Yaptığımız araştırmalarda penisin büyümesi için sadece egzersizlerin yapılmasının yeterli olmadığı sonucuna ulaştık. Bakıldığında egzersiz uygulamalarında bulunmuş olan kişilerin de kesin ve etkili sonuç almadığı gözüküyor. Bunun için egzersiz yapılmasında mutlaka, ameliyat sonrasında uygulanacak olan egzersizleri olması gerektiği bildiriliyor.

 

Peki, nasıl egzersizler yapılmalı?

 

Klinik ortamda gerçekleşecek olan penis büyütme ameliyatı sonrasında, hastalarımızın daha etkili bir sonuç alması için önerdiğimiz egzersizler olacak. Birçoğunu aynı zamanda kliniğimizde de yaptırıyoruz. Sonrasında etkili bir sonuç alınması mümkün oluyor. Uzman doktorlar tarafından sunulan önerilerin dikkate alınması ile penis estetiği sonrası egzersiz son derece avantajlı olacaktır. Göz önünde bulundurduğunuz yöntemler sayesinde, direkt olarak başarılı bir sonuç alacağınıza emin olabilirsiniz.

 

Penis egzersizleri ne kadar etili?

Ameliyat sonrasında yapılan penis egzersizleri cinsel hayatınız için son derece etkili olacak. Hem etkili bir sonuç almak hem de avantaj elde etmek adına, size verilen egzersizleri düzenli bir şekilde yapabilirsiniz. Doktorunuzun önerilerine göre hareket etmeniz halinde, sorun yaşamadan istediğiniz şeklide büyümenin gerçekleşmesini sağlayacaksınız. Farklı egzersizlerin yapılması farklı kişilere önerilebilir. Bunun için aslında doktor kontrolünde egzersizlerin yapılması sağlıklı olacaktır.

Hastalarımıza gereken bilgilendirmeyi yapıyoruz. Sorun yaşamayacağınız bir estetik işlemi ve ardından yapacağınız egzersizler ile kısa süre içinde istediğiniz penis boyunu elde edeceksiniz. Psikolojik anlamda bir yıkım olan penis boyunun yeterli görülmemesi; ancak yapılan ameliyat ile ortadan kaldırılır. Bunun için yapılması gereken ameliyatın belirlenmesi ve ardından egzersizler ile peniste istenen sonucun alınması sağlanmalıdır.

Penis Büyütme Tehlikeli mi?

 

Penis büyütme ameliyatına dair sıkça sorulan sorular arasında ameliyatın tehlikeli olup olmadığı yer alıyor. Sadece egzersiz ile penis boyunda değişiklik olmaması, direkt olarak akıllara ameliyatı getiriyor. Peki ameliyat tehlikeli mi? Ameliyatta istenen sonuç alınır mı? Bunun için hastaların yapması gereken belli. Önemli kriterleri göz önünde bulundurup, ameliyatın olması için talebinizi sunacaksınız.

Uzman Doktor ile Ameliyat;

Hizmetimiz kapsamında, ameliyatın gerçekleşmesi için uzman kadro ile çalışmak var. Meslektaşlarımızın bu alanda binlerce deneyimi olması, aslında yapılacak olan penis büyütme estetiği kapsamında herhangi bir sorun yaşanmayacak olduğunun en önemli kanıtıdır. Bunun için yapılması gereken direkt olarak penisin boyun göre uygun bir yöntemin belirlenerek ameliyatın gerçekleşmesi. Alanında uzman olan doktor incelemesi sonrası gereken bilgilendirme yapılır.

Profesyonel Klinik Ortamı;

Klinik ortamının yeterli olması da size güven verir. Bunun için klinik ortamına dair de inceleme yapabilirsiniz. Profesyonelliğin olduğu, donanımın yeterli olduğu bir ortamda gönül rahatlığı ile ameliyatın gerçekleşmesi sağlanacaktır. Hizmetimiz kapsamında klinik ortamının donanımlı ve profesyonel şekilde olduğunun garantisi verilir. En iyi şekilde ameliyatın yapılması için ekibimizle hatasız çalışıyoruz.

Bilgi almak ve talebinizi sunmak için iletişime geçebilirsiniz. Penis estetiği iletişim bilgileri üzerinden kısa süre içinde bilgi alabileceğiniz bir randevu oluşturabilirsiniz. Yaptığımız muayene sonrasında kısa süre içinde bilgi verilerek, izlemeniz gereken yol sunulur.Penis büyütme konusunda etkili ve kesin olan tek çözümün ameliyat olduğunu biliyorsunuz. Peki, penis büyütme ameliyatı fiyatı nedir?

Sunulan çok sayıda farklı fiyatlar olabilir. Bizim sunmuş olduğumuz, kliniğimizde yapılacak olan penis büyütme ameliyatı fiyatı için piyasaya göre en uygun olduğu sonucu çıkarılabilir. Mümkün olduğunca uzman bir kadro ile sunduğumuz hizmette ekonomik ödemeler talep ediyoruz. Sizin için de uygun olması durumunda direkt olarak ameliyat için en yakın tarihi veriyoruz. Memnun kalacağınız bir klinik hizmeti alacaksınız.

Penis Büyütme Fiyatlar

Fiyatların nasıl belirlendiği hastalarımız tarafından merak ediliyor. Fiyat verilmesi için mutlaka muayene edilip, hangi yöntem ile penis büyüme ameliyatı yapılacağı belirlenmesi gerekiyor. Bunun için hastalarımız ile tüm aşamaları tamamlayarak ona göre hizmet veriyoruz.

Muayene Aşaması;

Evet, ameliyat için karar verilmeden önce direkt olarak muayene yapılır. Kişinin hangi şikayetleri olduğu konusunda bilgi alırız. Bu aşamada sormanız gereken soruları sorarak, merak ettiğiniz her konu hakkında uzman bilgisi alabilirsiniz. Tecrübelerimizi paylaşmamız, profesyonel şekilde bilgi sunmamız, sizin bu aşamada tedirginliğinizin ortadan kalkması için yeterli olacaktır.

Ameliyat Kararı;

Almış olduğumuz bilgiler neticesinde, penis boyu sorununuzun çözümü için ameliyat kararını verebilirsiniz. Kesin ve tek çözüm olduğundan, yaşadığınız problemi ortadan kaldırmak bu şekilde olacaktır. Yaptığımız incelemeler ve sorduğumuz sorulara aldığımız yanıtlar üzerinden, ameliyatın olması için karar verebilirsiniz. Bu durumda direkt olarak sizin için en uygun ve mümkün olduğunca en yakın tarih belirlenir. Ameliyatın ne zaman gerçekleşeceği konusunda bilgi sunulması önemlidir. Bunları göz önünde bulundurarak ameliyatın yapılmasını sağlıyoruz.

Ameliyatın Yapılması;

Klinik merkezde penis ameliyatı yapılacaktır. Karar aşamasında size fiyat ile ilgili net ve en doğru bilgi verilmiştir. Bunun için direkt olarak fiyat hakkında edinmiş olduğunuz bilgiyi de göz önünde bulundurarak ameliyatın yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ameliyat için zaman zaman klinik merkezler tarafından uygulanan indirim ve kampanyalar olabilir. Bunların değerlendirilmesi halinde yapılacak olan ameliyat çok daha avantajlı şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Dilerseniz bu hususları değerlendirip, ameliyatın uygun ödemeler ile gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

 

Sade Penis büyütme ameliyatı konusunda fiyatı merak edilmiyor. Elbette uygulamaların uygun ödemeler ile gerçekleşmesi isteniyor. Ancak merak edilen kesin çözüm olup olmadığı, deneyimin ne kadar önemli olduğu gibi sorular da var. Bunların yanıtını, elbette muayene sırasında da alabilirsiniz. Hastalarımız için sunmuş olduğumuz cevapları değerlendirebilirsiniz.

Penis büyütme ameliyatı kalıcı bir çözüm mü?

Evet, bu yöntem ile penis büyüdüğünde küçülmesi ya da herhangi bir sorun yaşanması söz konusu olmuyor. Ameliyat sonrasında anında değişimi gözlemlemeniz mümkün oluyor. Bu sebeple hiçbir şekilde piyasada itibar etmemeniz gereken ilaçlarda olduğu gibi acaba sorunu yaşamayacaksınız. Gönül rahatlığı ile ameliyat talebinizi sunabilirsiniz.

Penis büyütme ameliyatında işlevsel sorun yaşanır mı?

Öncelikle bilmeniz gereken penis büyütme estetiği için sadece bir estetik operasyon olduğu. Nasıl mı? Sadece penis boyunda gerçekleşecek olan, fiziksel görünümü etkileyecek olan bu operasyon; penis büyütme ameliyatıdır. Herhangi bir şekilde penisin işlevini etkileyecek bir operasyon değildir. Tehlikeli olmadığından, alanında uzman olan doktoru tercih ederek problemsiz şekilde ameliyatın yapılmasını sağlayabilirsiniz.

En Uygun Fiyatlar ile Penis Estetiği;

Sunulan bilgilerin ardından güvenli şekilde yapılacak olan ameliyat konusunda emin olarak, bizimle bağlantı kurabilirsiniz. En uygun fiyatlar ile hizmet verdiğimizden, direkt olarak boyutta değişim olması için talebinizi sunabilirsiniz.

Uzman doktor ile ekonomik fiyatlı penis büyütme ameliyatı yapılır… 

Meslektaşlarımız ve hastalarımız tarafından çok yanlış bilgiler bulunan dalga büyütme ameliyatı nasıl yapılır anlatalım.

 

Dalga büyütme ameliyatı nasıl yapılır dendiğinde meslektaşlarımız da hastalarımız da çok yanlış bilgilerle yanımıza geliyor. Cinsel ilişkiyi zorlaştıran, erkeklerde özgüveni azaltan ve cinsel sorunlara neden olan bu operasyonun 3 işlemle gerçekleştiğinin bilinmesi gerekir. Penisin hiçbir fonksiyonunu değiştirmeyecek olan bu operasyonlar sayesinde yan etkiler olmadan sorun yaşanmayacak bir işlem gerçekleşir.

 

Penis Büyütmede 3 İşlem Vardır

 

Bu operasyon konusundaki yanlış bilinenleri engellemek amacıyla 3 işlem uyguladığımızı belirtmek lazımdır. Başlıca 3 işlemin uygulandığı operasyonların ereksiyon oranına etki etmediğini ifade etmeden geçmeyelim.

 

 1. Penisin gövdesinin leğen kemiğine olan yapışıklığı ayrılır. Bu da asıcı bağ dokusunun kesilmesiyle mümkün olur. %80’e kadar kesilen bu bağ penis boyunun uzaması için yeterlidir. 2-3 cm’lik uzamayı buradan elde edebiliyoruz.
 2. Penisin çevresindeki dokuların bastırılması, yağ birikintilerinin alınması ve liposuction ile düzeltilmesi gerçek bir uzama sağlıyor.
 3. Son olarak da kalınlaştırma için tercih edilen operasyonumuzu yaparak göbekten alınan yağ dokusunu penise enjekte ediyoruz.

 

Bu işlemlerle penis büyütme ameliyatları verimli bir sonucun elde edilmesiyle yapılır. Ama bazı hastalar ereksiyon sorunlarının da gidereceğini düşünürler. Ama bunun nedeni kan dolaşımı olduğundan ereksiyon sorunu gibi sorunların hastalığı etkilemediği bilinmelidir. Hastalarımız en çok bu konuda yanılgı içine düşüyor.

 

Ameliyat Konusunda Bilinmesi Gerekenler

 

 • Bazı hastalarda kalınlaşmanın sertleşmeye neden olacağı bilinmelidir. Bu konuda gerekli uyarıları yapıyoruz ancak birçok istisnai durum söz konusu olabiliyor. Tek seferde en fazla 60-70 CC enjekte edilen bu dolgular, birçok ereksiyon riskine neden olur.

 

 • Penisin dokusuna hiçbir kesi ya da baskı yapılmaz. Bu yüzden işlevsel açıdan herhangi bir sorunun yaşandığı görünmez. Penisin daha sert olacağı da düşünülür ama bu doğru değildir.
 • Penisin boyu normal diyerek geçiştirilen hastalarla da ilgileniyoruz. Mikropenisli hastalara zaten bu tür operasyonları yapmıyoruz. Ama “senin penisin normal ameliyata gerek yok” da demiyoruz.

 

 • Bir diğer yanılgı olan enjekte işleri de son derece önemli. Penis dolgusu tıpkı dudak dolgusu gibi bir süre sonra hacmini kaybeder. Bu çok normaldir ve hastanın bilmesi gerekir.

 

 • Hastalarımızın penis boyunu uzatmak istediklerini biliyorum ama önemli olanın uzunluk değil kalınlık olması gerektiğini de söylüyorum.

 

 

Liposuction 1-1,5 cm Kazandırır

 

Penis büyütme operasyonları mikropenislerde etkin bir çözüm değildir. Çünkü en fazla 1-3 cm kadar bir uzama sağlanır. Bazen yumurtalıklar ve penisin orta kısmı doğuştan hindi boynu denilen bir biçimde sorunludur. İçe gömüklüğün düzelmesini ağlayan bu operasyon sayesinde cildin fazla derisinin alınması ve birkaç cm’lik uzama elde edilmesi mümkün olur.

 

Liposuction ile penis büyütme, kesinlikle deneyim gerektiren bir operasyondur. Kilosu fazla olan kişilerin yağlı pubis bölgeleri penis küçükmüş gibi bir görünüme neden olabilir. Bu yüzden her hasta için farklı bir cerrahi müdahale gerektiği için dikkat edilmelidir. Kanama, enfeksiyon ve iz kalması gibi riskler söz konusu olacağı için liposuction yöntemi de bu şekilde değerlendirilmektedir.

 

Kimler Penis Büyütme Operasyonu Yaptırmalı?

 

Ülkemizde penis büyütme operasyonu yaptıran kişiler genelde 40 yaş üzeri çocuk sahibi erkekler oluyor. En sık tercih edilen yöntem olan asıcı bağların kesilmesi, 50 dakika sürüyor. Eğer hasta penisin kalınlaşmasını da isterse, toplam 90 dakika süren bir işlem gerçekleşiyor. Operasyon sonrası Y şeklinde bir kesi izi kalıyor. Bazı meslektaşlarımız bu dönemde penisi bir süreliğine bantla bağlıyor. Ereksiyon olunca hasta acı çekmesin diye biz de bazen böyle yapıyoruz.

 

Mikropenis sorunu olan hastalar dışında birçok hastaya güvenli bir operasyon yapabiliyoruz. Özellikle 40 yaş ve sonrasında ereksiyon sorunlarıyla birlikte görülmeye başlayan penis büyütme operasyonları hakkında hastalarımızı bilgilendiriyoruz. Başarı oranı yüksek olsa da ereksiyon sorunun biteceği düşünülmemeli, bu tür mucizeler gerçekleştirdiklerini iddia eden klinikler tercih edilmemelidir. Ereksiyon penis büyütmeyle farklı olan bir operasyondur.

 

Doğal Yollarla Penis Büyütme Operasyonları

 

Birçok erkek sosyal paylaşım sitelerinde penis büyütmenin doğal yolları konusunu araştırır. Çünkü her operasyon gibi, penis büyütme operasyonu da son derece risklidir. Bu yüzden bazı hastalar  cerrahi olmayan yöntemleri araştırır. 4 cm’den uzun olan ve ereksiyon halinde 7.5 cm olan bir penisi normal olarak kabul ediyoruz.

 

Günde 6 ila 10 saat süren çekme çalışmalarıyla fallus uzatıcı adı verilen yöntemler de penisin uzamasını sağlıyor. Ama bu yöntem de elbette bedeli ağır olan bir yöntem olarak biliniyor. Vakumlu ve pompalı penis uzatıcıların ise hiçbir işe yaramadığı biliniyor.

 

Kalıcı bir sonuç için cerrahi müdahalenin şart olduğu penis uzatma operasyonları kliniğimizde yıllardır uygulanmaktadır. Böylece başarılı sonuçların alındığı birçok hastamız, memnun olarak aramızdan ayrılmaktadır.

 

Sizin de penisinizin bu tür bir operasyona uygun olup olmadığının anlaşılması için yapılacak muayeneler ve beklentiler sonucu ortaya çıkacaktır. Penis büyütme operasyonları ve diğer ürolojik sorunlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir türlü doğru düzgün konuşulamayan ve hakkında bilgi sahibi olunamayan konularımız arasında cinsellik ve penis büyütme yöntemleri nasıldır gibi hususlar var.

 

İlgili doktorlarla yani üroloji uzmanları ile yapılan internet yazışmalarına bir göz attığınızda penis büyütme yöntemleri nasıldır sorusunun ağırlıklı olarak başta geldiğini fark ediyorsunuz. Erkeklerin dünyasında bu konu fazlasıyla önemli. Cerrahi müdahale, penisi uzattığı söylenen bitkisel çözümler ve bazı sözde cihazlar hakkında doktorlara durmaksızın sorular soruluyor. 14 yaşındaki gençlerin bile soruları var.

 

Tıbbi gerçeklere dayanarak öncelikle belirtmek isteriz ki bu konu hem kadınlar hem de erkekler açısından, kelimenin tam anlamıyla söyleyecek olursak, “kandırılmaya” çok müsait bir alandır. İstismar diyerek işi kibarlaştırmaya gerek yok, bazı reklamlarda ve ürünlerde düpedüz kandırılma amaçlanmaktadır. Toplumumuzda cinsellik ve cinsel gücün artırılması her zaman için merak edilen bir husustur. “Ya gerçekten büyürse” düşüncesi erkeklerin aklından çıkmaz. Bütün Doğu toplumlarında erkeklik çoğu zaman penis boyu ile bağdaştırılır.

Fakat baştan belirtmek gerekiyor ki, penis boyu nasıl uzar sorusunun tek sağlıklı yanıtı da tıptan ve yapılacak cerrahi müdahalelerden geçmektedir.

 

İnsan vücudunun doğuştan gelen formu bitkisel formüllerle, bir takım pompalarla ya da sözde fayda sağlayacak ilaçlarla değişmez. Organlar ancak cerrahi operasyonlarla yeniden şekillendirilebilir.

 

Penis Büyütme Ameliyatları

 

Üroloji uzmanları ve cerrahları olarak bu konuda iki yöntem üzerinden çalışıyoruz. Penis büyütme ve penis kalınlaştırma operasyonları yapıyoruz. Penis kalınlaştırma vücuda hastanın kendi yağ dokusundan alınmış ve saflaştırılmış, sonra da gene hastanın kendi kan plazması eklenmiş içeriğin penis bölgesine enjekte edilmesi ile yapılıyor. Duruma bağlı olarak ikinci bir enjeksiyon da uygulanabilir fakat daha fazlası olmaz. Vücut bu verilen içeriği emer ve zamanla etkisi görülür.

 

Penis büyütme ameliyatları ise organı vücuda bağlayan deriler üzerinde, alttan veya üstten yapılan bir deri revizyonudur. Organın en ve boy orantısı dikkate alınarak gerçekleştirilen kombine bir işlemdir. Söz konusu bölgedeki derilerin serbest bırakılmasıdır. Unutulmaması gereken husus bu ameliyatlarda organın yeni baştan yapılmadığıdır, yapılan bir çeşit iyileştirmedir. Her iki müdahale çeşidinden sonra hastanın cinsel hayatında bir sorun çıkmaz. İdrar kaçırmayla ya da çocuk sahibi olabilme gücüyle hiçbir ilgisi yoktur. Operasyonlar sonrası hastadan sadece bir ay kadar cinsel aktivitelerden (mastürbasyon dahil) uzak durması istenir. Herhangi bir alerjik reaksiyon da yaşanmayacaktır.

 

Penis Boyu Hakkında Genel Bilgiler

 

Penis büyütme operasyonunu düşünmeden önce normal penis boyu hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Normal penis ereksiyon halinde değilken 5 veya 6 cm. arasında duran bir organdır. Ereksiyon halindeyken 11 ile 14 cm. büyüklüğe ulaşması normaldir. Bu rakamların altındaki penisler tıpta mikro penis olarak geçer ve büyütülmesi düşünülebilir. Erkeklerin günlük hayatında, örneğin mahalle kahvelerinde sık sık dillendirilen kamış nasıl büyür sorusunu lütfen bu rakamlar üzerinden düşünün.

 

Penis büyütme veya kalınlaştırma sonuçta estetik bir müdahaledir, genital estetik içinde geçer. Herhangi bir cihaz (implant) ya da yapay dolgu malzemesi operasyonlarda kullanılmaz.

 

Penis Boyu ve Sözde Bitkisel Çözümler

 

Bir kez daha herhangi bir hapın ya da pompanın penis büyütmede işe yaramadığını belirtmek isteriz. Eskiden beri afrodizyak etkisi olduğu bilinen bazı besinler cinsel arzu ile ilgilidir, cinsel organın ebatlarını değiştirecek bir bitkisel karışım yoktur. Penis boyu uzatma bitkisel reçetelerle yapılmaz.  Güvenilecek tek çözüm üroloji uzmanı, seksolog gibi tıp insanlarının önerdikleridir. Bu konuları rahatlıkla doktorunuzla konuşabilirsiniz. Hastanın mahremiyeti bir doktor açısından çok önemlidir, ne konuşulduysa hasta ile doktor arasında kalacaktır. Bu ameliyatların süresini de yaklaşık bir buçuk saat olarak vermekteyiz. Duruma bağlı olarak aynı gün içinde taburcu bile olabilirsiniz.

 

Ayrıca estetik cerrahi ülkemizde yüksek kaliteye ulaşmıştır. Genital estetik operasyonları da buna dahildir. Sadece büyütme ve kalınlaştırma açısından değil, peniste görülen herhangi bir şekil bozukluğu da operasyonlar ile rahatlıkla düzeltilmektedir. Bu konuda uzmanlaşmış doktorlar özellikle vatani görevlerini yaparken çok sayıda penis operasyonu yapmış, böylece konu hakkında adeta sahada tecrübelerini artırmış estetik cerrahlardır. Operasyonlar ülkemizde özel hastanelerde yapılmaktadır.

 

Penis ve İnsan Psikolojisi

 

Erkek cinselliğinin temeli olan penis erkek üreme sistemi içinde yer alan bir organdır. Böyle bilimsel çağrışımlı bir cümle ile tanımlamaya çalışıyoruz ama penis bundan öte erkeklerin psikolojisini çok derinden etkileyen bir organdır. Yaşanan cinsel problemlerin ve kavgaların çoğu penis ebadının konu edilmesi yüzünden çıkar. Bu yüzden “penis uzatıcı ve kalınlaştırıcı şeyler” her zaman gündemdedir. Sık sık söylenen boyu değil işlevi önemli, penis büyüklüğü parmak kalınlığından anlaşılır, boyu uzun olanın penisi de uzun olur gibi sözler ise şehir efsaneleridir. Cinsel konularda herhangi bir sıkıntınız varsa lütfen derme çatma sözlere değil, uzman hekimlere güvenin. Hem fizyolojik hem de psikolojik olarak sizi tedavi edecek olanlar onlardır. Genital estetik operasyonları bir erkeğe ihtiyacı olan özgüveni de sağlayacaktır.

 

 Hem kadınlar hem erkekler hayatımızın başdanışmanı haline gelen internetteki arama motorlarına sık sık penis büyütme teknikleri nelerdir sorusunu sormaktalar.

 

Cevap olarak penis büyütme teknikleri nelerdir konusu hakkında sayfalarca süren yazılara rastlayabilirsiniz. Kesinlikle uzman doktorlarca yazılmış olanları okumanızı öğütleriz. Çünkü cinsellik herkesin üzerinde laf edebildiği ve istismara son derece açık bir konudur. Sonuçta kendinizi penis büyüten pompa alırken bulabilirsiniz. Bu çeşit satışlar kesinlikle kandırmacadır. Aynı şekilde penis ebadını büyüten özel bitkisel çözümler de yoktur.

 

Cinsel konulardaki rehberleriniz uzman doktorlar (bilhassa üroloji), psikoterapistler ve seksologlar olmalıdır.

 

Yılların değişmeyen sorusu olan penis boyu ne kadar olmalıdır konusuna dair daha pek çok yazı okuyabilirsiniz. Özet olarak bu yazılarda Türk erkeklerinin ortalama penis boyunun 12 cm. olduğu da belirtilmektedir. Fakat eklemek isteriz ki penis boyu daha iyi bir cinsellik demek değildir.

 

Penis Boyu ve Cinsellik

 

Cinsel ilişki sırasında çok daha duyarlı olan vaginanın giriş kısmı penis tarafından uyarılacak, bu da çiftlerin ilişkiden haz almasını başlatacaktır. Ayrıca döllenme olabilmesi için penisin spermleri vaginanın arka kısmına boşaltması gerekir. Bunlar tıbbi gerçekler, fakat sonuçta tıp dünyasında penis boyunun dölleme gücü ile bağlantılı olmadığı bilinmektedir. Konu eşe zevk vermekle, tatmin etmekle ilgilidir. Özellikle Doğu toplumlarında erkekliğin gücü penis boyu ile birlikte düşünülür. Aynı şekilde mitolojide de erkeklik organı olan penis her zaman bereketin sembolü olmuştur. Ereksiyon halindeki Priapos heykellerini hediyelik eşya dükkanlarından hatırlarsınız. Penis aynı zamanda estetik olması gerekli organ olarak kabul edilmiştir. Bu yüzden penisin şekil ve büyüklük sorunlarını düzelten operasyonlar genital estetik alanına girmekte ve erkeklerin psikolojilerini düzeltmektedir. Erkeklerin cinsel özgüvenlerini artıran, çiftlerin daha mutlu bir cinsel hayat yaşamasına imkan veren uygulamalardır.

 

Penis erkekler için aynı zamanda cinsel bir rehberdir. Partnerini istemeyen bir penis (bu konu sosyal medya dilinde şimdi elektrik alıp almama olarak geçiyor) bunu erkeğe belli eder, sertleşme veya geç boşalma gibi sorunlar yaşar.

 

Penis Büyütme Teknikleri Hakkında Genel Bilgiler

 

Genital cerrahide penis büyütme işlemi iki farklı şekilde yapılır. Penis kalınlaştırma olarak geçen uygulamalarda hastanın kalça, bacak arkası gibi kısımlarından alınan yağ dokusu gene hastanın kendi kan plazması ile birleştirilir, sonuçta kök hücre bakımından zengin hale getirilen sıvı penis bölgesine enjekte edilir. Büyüme bu işlemde ene doğru yayılan bir kalınlaşma olarak sağlanır. Enjekte işlemi doktor gerekli görürse ikinci kere yapılabilir ama daha fazla bir uygulama tercih edilmiyor. Bir hafta sonunda hasta normal hayatına dönebilir. Fakat bazı doktorlar bu operasyonlardan sonra mastürbasyon dahil cinsel aktivitelerden bir ay kadar uzak durulmasını da öğütleyebilir.

 

Boy Uzatma

 

Eğer hasta boy uzunluğunu tercih ediyorsa bu kez leğen kemiğinin altında görülen ve penisin bağlandığı asıcı deri kesiliyor, penisin öne doğru uzaması sağlanıyor. Yani penis büyütme ameliyatı aslında en ve boy orantısının söz konusu olduğu bir deri şekillendirmesi olarak tanımlanabilir. Hangi çeşit bir işlemin yapılacağına hem hasta hem doktor birlikte karar veriyorlar. Doktorlar açısından kök hücrelerin iyileştirici etkisi olduğu için kalınlaştırma daha sağlıklı kabul ediliyor, bu durumda vücutta herhangi herhangi bir kesi de yaratılmıyor. Enjekte edilen içerik yaşayan dokulardan oluştuğu için vücut sıvıyı hemen kabul ediyor. Fakat hangi operasyon tercih edilirse edilsin hastanın karşılaşacağı bir risk yok. İdrar kaçırma, ağrı, doğurganlığın azalması, cinsel isteğin azalması gibi konularla operasyonların ilgisi bulunmuyor. Penis yeniden yapılmıyor, düzeltme sağlanıyor.

 

Hastalar açısından merak edilen konular arasında penis büyütme ameliyatlarının süresi ya da penis büyütme ameliyatlarının fiyatı ile nerelerde yapıldığı gibi hususlar da var. Ülkemizde bu operasyonlar estetik müdahale olarak sınıflandığı ve zorunlu sağlık hizmeti olmadığı için sadece özel hastanelerde gerçekleşiyor. Fiyatlandırma hakkında da doktorlardan randevu talebinde bulunuyor ve konuşuyorsunuz. Penis büyütme ancak konusunda uzman olan bir ürolog tarafından organın kısa olduğu onaylanmışsa yapılabilir. Bazı durumlarda hasta penis boyu hakkında bilgilendirilerek, müdahaleye gerek kalmadan da ikna edilebilir. Hastanın psikolojik durumu ve beklentileri bu süreçte doktor tarafından takip edilir.

 

Penis Boyu Saplantısı

 

Konunun erkeklerin dünyasındaki önemini bir kez daha belirtmek isteriz ama her şeyde olduğu gibi penis boyu hakkında da saplantılara kapılmanıza gerek yok. Çünkü ideal penis boyu diye bir ölçü yok. Bu yüzden kendinizi başkalarıyla kıyaslamaya kalkmayın. Türk erkeklerinin ortalama penis boyu ne kadar, Kongolu erkeklerde bu rakam kaç, seninki kaç santim, kalkmamış hali çok küçük fakat boy değil işlev önemli, pipi boyu hesaplama gibi gereksiz konularla da uğraşmayın. Penis boyu sağlıklı bir cinsel hayat için sizin sandığınız gibi uzun olmak zorunda değildir. Çoğu kez yedi santimlik bir ölçü bile normal kabul edilebilir. Gene bu konu hakkında yazılar yayınlayan pembeli beyazlı, çiçekli böcekli sitelerdeki içerikleri de referans olarak düşünmeyin.

  

Erkeklerin dünyasında penis ameliyatı riskli mi sorusu cinsel hayatında sorun yaşayan kişiler tarafından sık sık sorulmaktadır.

 

Bütün ameliyatlar risklidir ama penis ameliyatı riskli mi konusu hakkında da internet ortamında pek çok görüş bulabilirsiniz. Lütfen okuyacaklarınız işin uzmanı olan estetik cerrahlar, bilhassa üroloji uzmanları veya seksolog ile psikoterapist gibi konuya vakıf kişiler tarafından yazılmış olsun.

 

Penis Büyütme veya Kalınlaştırma Ameliyatları

 

Ülkemizin giderek bütün dünyada söz sahibi olduğu estetik cerrahi uygulamalarının bir bölümünü de genital cerrahi oluşturur. Bu kadınların ve erkeklerin vücutlarındaki cinsel bölgeleri kapsayan düzeltme operasyonlarıdır. Penis büyütme ve kalınlaştırma da bu operasyonlar içindedir. (Aynı şekilde peniste görülen şekil bozuklukları da genital cerrahi ile düzeltilir.) Bu cerrahi müdahaleler fonksiyonel operasyonlar değildir.  Yani penisin normal yapısını değiştirmezler. Üreme yeteneğinin azalması, kısırlık, ereksiyon sorunları, idrar kaçırmaya neden olma, cinsel hissin azalması (libido eksikliği) gibi sorunlara neden olmazlar. Bu yüzden uzman doktorlar olarak açıkta belirtiyoruz ki; penis ameliyatları estetik anlamda yapıldıklarında herhangi bir risk yaratmamaktadır.

 

Yaratmazlar çünkü penisin içinde değil, çevresinde yapılmaktadır. Kalınlaştırma ve uzatma olarak gruplanan bu cerrahi müdahalelerde eğer hasta uzamasını tercih etmişse karın altında penisi tutan, penisi kemiğe bağlayan asıcı bağ kesilir ve organın bir miktar daha büyümesi sağlanır. (Bu uzama bazen iki santimi bile geçer.) Penis büyütme ameliyatı ayrıca kalınlaştırma amaçlı da yapılabilir. Bu durumda hastadan alınmış ve saflaştırılmış yağ dokusu gene kendi kanından elde edilen plazma ile zenginleştirilir ve penis kısmına enjekte edilir. Kalınlaştırma vücutta herhangi bir kesi oluşturmaz. Fakat ömürlük bir işlem de değildir. Yağın vücutta kalma süresi kişiden kişiye değişir, 5 veya 6 yıla çıkan etkiler görülmüştür. Yağ kitlesi azalmışsa bir enjeksiyon daha yapmak mümkündür.

 

Kalıcı Değildir

 

Penise verilen yağın ortalama ömrünün 22 hafta civarında olduğu, enjeksiyon sonrası en az altı hafta cinsel ilişkiye girilmemesi, böylece yağ dokusunun hayalara kayıp kireçlenmeye ve sertleşmeye neden olmaması belirttiğimiz tıbbi ipuçları arasındadır. Sonuçta penis dokusunun tahriş edilmemesi çok önemlidir.

 

Penis çevresindeki yağ dokusu alınınca da peniste uzama olmaz, ancak gömülü penis dışarı çıkıp daha uzun görünebilir. (Bu durum hastaların sık sık sorduğu bir konudur, çünkü kilolu hastalarda penis içeri gömülmüş gibi durmakta ve kısa gözükmektedir.) Buna karşın asıcı bağ kesilirse peniste gerçek bir uzama sağlanabilir. Genelde hastaların tercih ettiği de penisin uzamasını sağlayan operasyonlardır. Penisin dip kısmında Y şeklinde bir iz kalabilir. Bu, aslında bir deri revizyonudur.

 

Söz konusu penis ameliyatı sadece estetik anlamda yapılmaktadır, üreme organlarında görülen diğer hastalıklar ile ilgili olmadığını bir kez daha belirtmek isteriz. Ayrıca son yıllarda bu operasyona olan talebin çok arttığını da eklemek isteriz. Bu yüzden artık yapılan işlem tekniği yerine oturmuştur. Bu da risk ihtimalini iyice sıfırlamıştır.

 

Penis Ameliyatları ve Hasta Psikolojisi

 

Bütün estetik müdahalelerde olduğu gibi genital estetikte de hastanın beklentisi aslında yüksektir. Bu operasyon sonrası hasta psikolojik açıdan rahatlamayı istemektedir. Bu yüzden bazı doktor meslektaşlarımız bu operasyonların penis boyu küçük olan erkeklere yapıldığını söylerken bu beklentiye yanıt verememiş oluyorlar. Çünkü hasta zaten var olan ve küçük bulduğu penis boyuna odaklanmış halde doktor karşısına gelmekte ama destek bulamamaktadır. İşin bu noktasında hasta ile yoğun bir psikolojik sohbet yapmak zorunludur. Penis boyu nasıl uzar konusuyla kadınların da çok ilgilendiğini eklemek isteriz. Partner olarak hasta ile birlikte doktora gelen kadınların sayısında da paralel bir artış görmekteyiz.

 

Bu yazımıza kesinlikle eklenecek bir konu da penis büyüklüğünün kaliteli bir cinsel hayat ile ilgili olmadığıdır. Hatta tersine bir durum olarak kadınlar büyük penisleri çoğunlukla itici bulurlar, çünkü cinsel ilişki sırasında kendilerine ağrı vereceğini düşünmektedirler. (Bu durumda internet mecrasında Kongo’lu erkeklerin penis boyunu merak etmeye de gerek yoktur.) Ayrıca kadın cinsel organının dış kısmı daha duyarlıdır, ilk temaslar daha önemlidir. Organın iç kısımları dışa göre çok daha az hassastır. Bu yüzden kadınlar adet dönemlerinde kullandıkları tamponlardan rahatsızlık duymazlar. Bütün bu noktaların hastaya penis uzatıcı ve kalınlaştırıcı operasyonlar konuşulurken ayrıntılı olarak açıklanması gerekir.

 Yıllardır yapılan klinik çalışmalarda görüldüğü kadarıyla erkeklerin en büyük problemleri arasında penis boyutu ile ilgili şikayetler yer alıyor.

Cinsel hayatlarını gerçekçi olmayan beklentiler üzerine kuran erkekler vücutları konusunda sürekli olarak dert yanıyor. Türk erkekleri cinsel olarak güçlü, güvenli ve başarılı hissedebilmek için cinsel organlarının büyük olması gerektiğine inanıyor. Penis büyütmek erkekler için takıntı derecesinde ulaşmış durumdadır. Günümüzde penis büyüklüğü erkekten erkeğe değişim göstermektedir. Penis boyunun yetersiz olduğunu düşünen erkeklerin büyük bir bölümü normal bir anatomi yapısına sahiptir. Yapılan çalışmalara göre penis boyu ortalama 11-16 cm arası değişmektedir. Yumuşak durumda bulunan penisin uzunluğu 7 cm ve altında bulunuyorsa penis boyunun yetersiz olduğu düşünülür. Peki, penis büyütmek için ne yapmalı? Penis boyutu cinsel ilişkiye girmenize imkan sağlamaması durumunda penis büyütme ameliyatından destek alabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis büyütme ameliyatları iki farklı cerrahide uygulanmaktadır. İlk uygulama da penisin boyu uzatılırken, ikinci uygulamada ise kalınlığı arttırılmaktadır. Genel olarak bu iki işlem aynı cerrahi operasyon içerisinde yapılmaktadır. Genel anestezi altında yapılan uygulamanın süresi ameliyata göre değişir. Bu ameliyatlar tamamlanınca penis üzerinden yağ dokunun emilme ihtimali ortaya çıkarabilir. Böyle bir durum olduğu zaman işlem yeniden tekrarlanmaktadır. Penis büyütme ameliyatlarının da riskleri bulunur. Ameliyat yaptırmadan önce bu riskleri kabul ederek operasyona girmeniz gerekir. Penis büyütme ameliyatları damar ve sinir üzerinde bir operasyon olduğundan bu yapılarda oluşabilecek muhtemel hasarlar sertleşme problemine neden olabilir. Kalınlaştırma operasyonunda ise böyle bir yan etki meydana gelmemektedir.

Dışardan Anlaşılır Mı?

Bazı uzatma operasyonlarında ameliyatın tipine göre dışardan izle görülebilir. Ortaya çıkan bu izler estetik açıdan rahatsızlık boyutta yer almamaktadır. Ameliyat öncesinde doktorlarla beklentilerinizi ayrıntılı bir şekilde konuşabilir ve ameliyat sonrası sonuçları beraber inceleyebilirsiniz. Bu yüzden penis büyütme ameliyatını düşünüyorsanız, bu işlem için uygun olup olmadığınızı bilmeniz gerekir.

Penil Protezler Penisi Büyütür Mü?

Penil protezler, sertleşme problemlerinde kullanılmaktadır. Cerrahi uygulama yapılması gereken hastalar için alternatif tedavi seçenekleri başarısız olduğu zaman bu ürün kullanılmaktadır. Penil protezler penis büyütme konusunda olumlu bir sonuç vermemektedir. Özellikle şeker probleminin damar ve sinir uçlarında oluşturduğu hasarlar enjeksiyon tedavilerinin yetersiz olmasına neden olabilir. Sertleşme sorunu ile karşılaşan kişiler de tedavi seçeneği penil protezlerdir.

Penis Eğriliği İçin Bu Ameliyat Kullanılır Mı?

Penis boyutu erkeklerin ortak sorunudur. Bununla beraber pek çok erkek penis eğriliklerinden de şikayet etmektedir. Penis eğrilikleri doğuştan ya da sonradan görülebilir. Penis üzerinde eğrilik ve ağrı şikayetlerini yaşadığınız anda cerrahi tedavi uygulanmamaktadır. İlk olarak ilaç tedavisi ile takibiniz yapılır. Bu tedavi sürecinde penis eğriliği şikayetlerinizin devam etmesi durumunda cerrahi işlemler uygulanmaktadır. Bu uygulamada penis üzerinden oluşan plakların alınması ya da penis protezi uygulanabilir. Operasyonun amacı, tatminkar bir cinsel ilişki yaşamanıza engel olan eğrilikleri yok etmektir. Penis eğriliği konusunda doktorunuz ameliyat öncesinde penis üzerinde ortaya çıkan oluşumları ve bozukluğun şiddetini araştırmakta ve sertleşme fonksiyonlarınızı incelemektedir. Yapılan incelemeler tamamlandıktan sonra size uygun cerrahi tekniklerden birisi seçilerek penis eğriliğiniz düzeltilir.

Ameliyat Dışında Hangi Uygulamalar Yapılıyor?

Haplar ve losyonlar

Penis büyütücü hap ve losyonları içinde vitamin, mineral ve bitkisel ürünler bulundurur. Bu maddelerin penis büyütme üzerinde herhangi bir etkisi yer almamaktadır. Özellikle sahte ürünler üzerinde peniste alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir.

Vakum Pompaları

Sertleşme problemi tedavisinde kullanılan bu ürünler penise giden kan akışını arttırarak peniste şişme etkisi yaratmaktadır. Bu uygulama sertleşme sorununa destek olduğu için erkeğe penis büyümüş gibi hissettirmektedir. Bu pompaların uzun zamanlı kullanımı ise penis dokusunda problem yaratabilir.

Penis masajı

Penisin dip kısmından ucuna doğru elle yapılan masajların penis boyutunu büyütebileceği düşünülse de pek bir etkisi bulunmamaktadır.

Esnetme cihazları

Penis üzerinde uzatmak için kullanılan cihazları kullanırken dikkat etmeniz gerekir. Bu cihazlar bazı zamanlarda prostat ya da penis eğriliği ameliyatlarından sonra kullanılmaktadır. Fakat penis büyütme cihazlarının hekim kontrolünde kullanılmaları gerekir. Aksi durumda peniste tahribat meydana getirebilirsiniz.Birçok erkekte penis normal uzunlukta yer almasına rağmen, gevşek durumda iken size küçük gözükebilir. Eğer penis üzerinde fiziksel ve psikolojik sorun yer alıyorsa penis kalınlaştırma işlemi uygulanabilmektedir.

Günümüzde pek çok erkek internet üzerinden penis büyütme yöntemlerini merak etmekte ve araştırmaktadır. Özellikle penis pompaları günümüzde erkekler tarafından en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Birkaç kullanımdan sonra penisi büyüteceğinizi iddia eden penis pompaları gerçekten işe yarıyor mu? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Mikropenis

Penis boy olarak 7 cm veya daha altında olması durumunda mikropenis sınıfına girmektedir. Mikropenis genetik ve hormonal nedenlerle ortaya çıkabilir. Peyronie hastalığı ya da prostat kanserine yönelik operasyonlar sırasında penis boyutu küçülebilir.

Penis Pompası

Penis pompası içeride yer alan havayı emerek penisi sıkıştıran basit bir düzenektir. Bu uygulamada penis, açık uçtan içeri yerleştirilmektedir. Pompa kullanılarak silindir içerisinde vakum oluşturulur ve penis damarlarına doğru kan çekilir. Bu uygulama ise penis sert hale geliyor, daha büyük gözükebiliyor. Penise çekilmiş olan kanı olduğu yerde tutmak için, penisin dip kısmına da penis halkası geçirilir. Halka penise takılı olduğu sürece görevini yapabilmektedir. Halkanın 20 ila 30 dakikadan daha uzun süre peniste kalması ise doku hasarlarına neden olur.

Aldatmacaya Dikkat!

Günümüzde bir çok internet adresi penis büyütme tedavileri sunmaktadır. Özellikle bu tedavilerin bilimsel olarak araştırıldığını ve sonuç verdiğini söylerler. Ayrıca ciddi reklam bütçeleri ayırarak bu mesajı her yerde paylaşırlar. Ancak detaylı incelendiği zaman bu iddiaların güvenliği ve etkinliği kanıtlanmamaktadır. Özellikle Gıda ve İlaç Kurumu (FDA) tarafından onaylandığı söylenen bu ürünler gıda takviyesi alanında çıktığı için FDA’ya kendilerini kanıtlama zorunda değildir.

Penis Büyütücü İşe Yarıyor Mu?

Günümüzde pek çok erkek daha büyük bir penis sahip olmak istemektedir. İnsanlık tarihi boyunca, sayısız uygulama yapsa bile peni üzerinde bekledikleri sonucu hiçbir zaman elde edememiştir.  Gizli reçeteler kullanılarak kremler, haplar ya da vakumların hiçbiri, istenen penis ölçüsüne ulaşmayı garanti etmemektedir.

Teknolojinin bu kadar ilerlemesine rağmen, iş penis büyütmeye geldiği zaman erkeklere sunulan seçenekler son derece azdır. Bazı kişiler bu yöntemleri uygulayarak milimetre cinsinden başarılar elde etse de erkeklik işlevinin sonsuza dek kaybedebilir.

Sorun Başka Bir Neden Olabilir?

Kilo fazlalığı olan erkeklerde “gömülü penis“ sorunu görülebilir. Penis boyu normal olsa da penisi çevreleyen yağ dokusu nedeniyle penisiniz küçük gözükebilir. Bununla beraber penisi kaplayan yağ tabakası cerrahi müdahale ile alınarak penise kalınlaştırma işleminde de kullanılmaktadır. Sertleşme problemlerinde peniste tam olarak sertleşme meydana gelmemesinden dolayı penis küçük görünebilir. Bu nedenle sertleşme sorununa sebep olabilecek faktörlerin araştırılması gerekir.

Penis Uzatma Yöntemleri

Yapılan çalışmalar internet üzerinden satılan ürünlerin penis büyütme konusunda arzu edilen istek ve beklentiyi karşılayamadığını göstermiştir. Penis uzatma konusunda etkili olabileceği düşünülen doku genişletici aparatlarda olumlu bir sonuç vermemektedir. Tüm bu konular ele alındığı zaman penis uzatmada cerrahi yöntemler ön plana çıkmaktadır.

Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatında sentetik dolgu maddeleri veya kişinin kendi dokusu kullanılır. Estetik cerrahide sık şekilde kullanılan Hyaluronik asit esaslı dolgu ürünleri penis kalınlaştırmada tercih edilir. Kalıcı dolgu maddeleri, reaksiyon göstermesi nedeniyle bu cerrahilerde daha az kullanılır.

İnsanların kendi öz dokusu kullanılarak yapılan yöntemler etkinliği ve güvenilirliği nedeniyle daha çok tercih edilir. Hastalar üzerinden alınan yağ dokusunu penis uygun katmanına enjekte edilmesi kalınlaşmaya olumlu etki edebilir. Enjekte edilen yağ dokusu belirli bir zaman sonra vücut tarafından emilir. Bu emilme nedeniyle penisin hacmi yetersiz kalırsa işlemin tekrarlanması gerekir. Deri altında bulunan doku katmanı, yağ dokusu penis iç katmanları arasına da yerleştirilebilir. Tüm bu uygulamalar karşılıklı görüşme ve muayene ile belirlenmektedir.Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.