Op. Dr. Cem Özlük
Anorgazmi
Anorgazmi nedir? , Neden Orgazm olamıyorum ? , Anorgazmi çözümü, Anorgazmi Tedavi yöntemleri nelerdir? Op.Dr. Cem Özlük açıklıyor…

Anorgazmi basit bir şekilde anlatılmak istenirse kadınlarda orgazm olamama durumu olduğu söylenebilir.Peki “orgazm olmak nedir?.Basitçe ifade etmemiz gerekise cinsel birleşme esnasında hazzın en doruk noktaya ulaştığı noktada rahim ve vajinada ki ani ve istemsiz kasılmalar olduğu söylenebilir.Cinsel hazzı erkeklere oranla çok daha yüksek yaşayan kadınlar Anorgazmi rahatsızlığından çok fazla etkilenirler.Cinsel birleşme esnasında uyarılma aşamasından sonra orgazm hissinin aralıklı olarak veya sürekli bir şekilde geç oluşması veya hiç gerçekleşmemesi (Anorgazmi) durumu kadınlarda normal yaşantılarını etkileyecek etki bırakmaktadır.Cinsel ilişki veya mastürbasyon esnasında ruhsal ve fiziksel olarak tatmin olman kadın bireylerde zihinsel etkileri olacaktır…

Anorgazmi Nedenleri

Kadınlarda boşalamama  her ne kadar %5’lik oranla organik nedenlerden kaynaklansa da büyük kısmı psikolojiktir. %5’lik kısmı oluştaran organik sebeplerin başlıcaları diabet, bilinçsiz ilaç kullanımı,nörolojik rahatsızlıklardır.Psikolojik nedenlerden bahsedecek olursak; yaşanan başarısız cinsel ilişkiler, vücut kontrolünde kayıptan kaynaklanan korku, sıkıntılı bir çocukluk dönemi geçirilmesi,düzensiz ve sağlıksız bir yaşam tarzı sayılabilir.

Anorgazmi Çeşitleri

Cinsel ilişki esnasında doruğa ulaşamama (orgazm) olamama rahatsızlığı değişik durumlara göre sınıflandırabilir.Toplamda 4 farklı orgazm olamama çeşidi vardır. Bunlar madde halinde sıralamak gerekirse…

Rastgele (random) Anorgazmi

Bu orgazm olamama durumunda kadın birey hayatının belli dönemlerinde orgazm olabiliyorken bazı dönemlerinde orgazm olamamaktadır.

Koital Anorgazmi

Bu hastalar normal şartlarda elle veya herhangi bir nesne ile sürterek yapılan mastürbasyon yöntemlerinde orgazm yaşayabilmelerine rağmen cinsel ilişki esnasında orgazm olamazlar. Bu hastalar sadece klitorise temasla orgazm olabilirler.

Erken Orgazm

Ülkemizde yapılan geniş çaplı araştırmaların istatistiklerine göre kadın bireylerin erkek partnerlerinden çok daha geç “orgazm” oldukları belirlenmişler. Buna karşın erken orgazm rahatsızlığı olan hastalar erkek partnerlerinden çok daha erken orgazm olurlar ve cinsel ilişkinin geri kalanında yaşadıkları haz tamamen ortadan kaybolur.

Hiperseksüalite

;:Orgazm olma bireyin yaşı,cinsiyeti,cinsel yaşantısı gibi unsurlara göre değişiklik göstermektedir.Hiperseksüalite rahatsızlığına sahip bireyler haftanın her gün en az 1 kere olmak üzere cinsel ilişkiye girme isteği duyarlar.

Anorgazmi Tedavi Yöntemleri

Yüksek olasılıkla obsesif insanlarda görülen orgazm olamama sorunu çok kolay çözülebilecek cinsel rahatsızlıkların arasındadır.Bildiğiniz üzere boşalamama durumunun oluşmasında ki en büyük nedenlerden psikolojik nedenlerdir.Bundan ötürü tedavi sürecinde kadın bireyin partnerine büyük rol düşmektedir.Sabırlı,yardımsever olmalıdır.Partnerinden gerekli desteği gören hastaların %70’lere oranla daha hızlı iyileştiği görülmüştür.Peki “Anorgazmi tedavi yöntemleri nelerdir?” Orgazm olamamanın en büyük sebepleri bireylerin yetiştirildiği toplumun kültürel yapısı,yaşanan ilk cinsel ilişkilerin başarısız ve travmatik olması, kötü bir çocukluk yaşaması gibi insanın üzerinde uzun vadeli iz bırakabilecek trajik olaylardır.Ne kadar yüksek olasılık psikolojik olsa da bazı durumlarda boşalamama yapısal bozukluklardan kaynaklanmaktadır.Bundan ötürü tedavinin ilk adımı bir “jinekolog” tarafından yapılan kapsamlı bir incelemedir.Fiziksel olarak bir sıkıntı olmadığı kanaat getirildiğinde psikolojik terapi başlar.Öncelikli olarak hastanın kafasında yaşamış olduğu zaman zarfınca oluşmuş olan cinsellikle ilgili tabular yıkılır.Kendi vücudunu tanıması için kısa dersler verilir.Kadına kendi vücudunu sevmesi sağlanmaya çalışılır.Tabii bu bilgiler bireyin partnerine de öğretilmelidir.
Öğrenilen tıbbi bilgiler , evde uygulanabilecek bir kaç egzersizle pekiştirilir.Genel olarak 40 dakikalık seanslarla kişiye göre 7 ile 13 seansta kesin çözüme ulaşılır.

penis büyütme ameliyatı


Fatma Genç

Yaşanan olaylardan psikolojik olarak erkeklere oranla çok dhaa fazla etkilenen biz kadınlar için çok daha büyük bir rahatlama aracı olan cinsel ilişki, tam hazza oluşamadığı için sürekli sıkıntı yaşıyordum.Partnerime yalan söyleme giderek zor olmaya başlamıştı.ARtık yalan söylememe gerek yok Cem hocam sayesinde 🙂


Ayşe Gider

Yıllarca anorgazmi problemi nedeni ile kullandığım ilaçlar, egzersizler hepsi bir işe yaramadı.Ta ki Cem Hocamla tanışana kadar. Yaşamış olduğum cinsel birliktelikler benim içinde haz içeriyor…


Sİbel Kapı

23 yıllık yaşantımda yaşamış oldugm cınsel bırlıktelıkler sureklı sahpe orgazm yapmak ile geçti.Partnerim için bir sıkıntı teşkil etmese de tam anlamı ile orgazm olamamak, tatmin olamamak yaşantımı zorlandırıyordu. Ama cem hocam sayesinde hepsi geride kaldı. Ne kadar teşekkür etsem azdır hocam iyi ki varsınız.


Meltem Korkmaz

Kendimi bildim bileli, cinsel birliktelik esnasında haz alamama problemi yaşıyordum.partnerimi tatmin edebilmek için numara yapmak zorunda kalıyordum.Ama bunların heps Cem Hocam sayesinde bir son buldu. Teşekkürler hocam iyi ki varsınızÇalışma Saatleri

Op. Dr. Cem Özlük’ e ulaşmak için çalışma saatlerini kontrol edebilir ve randevu alabilirsiniz.Randevu Alın

Aşağıda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak Op.Dr. Cem Özlük ‘e ulaşabilirsiniz.


İletişim Numarası

+90 (535) 463 53 33Adres

Atatürk Blv. No:36
Alanya/Antalya

Ayrıntılı Bilgi Edin
Hemen Bilgi Al
Anorgazmi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için yandaki formu doldurabilirsiniz.Cemozluk.com .İzinsiz hiçbir bilgi ve içerik kopyalanamaz.